Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak uzyskać dotację na giełdowy debiut?

0
Podziel się:

Małe i średnie firmy, które chcą zadebiutować na NewConnect, mogą starać się o dofinansowanie usług doradztwa i analiz. Dotacja może sięgnąć nawet połowy wydatków na przygotowanie debiutu.

Jak uzyskać dotację na giełdowy debiut?
(Otnaydur/Dreamstime.com)

Nawet połowę wydatków na zakup usług doradztwa w zakresie przygotowania analiz i dokumentacji niezbędnych do zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze udziałowym mikro, małym i średnim przedsiębiorcom może zrefundować Unia Europejska.

Wystarczy, że firmy te przed rozpoczęciem działań związanych z podpisywaniem umów z autoryzowanymi doradcami, czy firmami oferującymi usługi z zakresu przeprowadzania zmian organizacyjnych, złożą wniosek na o dofinansowanie procesu pozyskiwania kapitału z Poddziałania 3.3.2. PO IG, ogłoszoszonego przez Polską Agencję Rozowju Przedsiębiorczości.

Rynek podstawowy GPW w Warszawie z uwagi na koszty i wymogi formalne nie jest rynkiem dla małych, czy średnich firm, które chciałaby pozyskać kapitał z emisji akcji. Z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach powstał rynek alternatywny GPW w Warszawie NewConnect.

Dla wielu młodych firm, start-upów z dużym potencjałem rozwoju koszty związane z przygotowaniem spółki do debiutu na rynku NewConnect mimo wszystko są spore i skłaniają do odłożenia w czasie możliwości pozyskania kapitału zewnętrznego.

Wsparciem dla małych i średnich spółek planujących debiut na rynku NewConnect są fundusze unijne.

Od 8.lutego br. spółki te mogą składać do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wnioski o dofinansowanie wejścia na rynek alternatywny GPW w Warszawie – NewConnect z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w ramach działania 3.3. PO IG poddziałania 3.3.2. _ Wsparcie dla MSP _.

Głównym celem Poddziałania 3.3.2 _ Wsparcie dla MSP _ w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest aktywizacja rynku inwestorów prywatnych poprzez tworzenie dogodnych warunków inicjowania współpracy inwestorów z przedsiębiorcami poszukującymi środków finansowych na realizację innowacyjnych projektów.

Innymi słowy, jest to wsparcie w poszukiwaniu inwestorów dla przedsiębiorstw z sektora MSP, chcących realizować nowoczesne przedsięwzięcia.

W ramach ww. działania wnioskodawcy mają możliwość starania się o refundację do 50 procent kosztów zakupu usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz niezbędnych do pozyskania zewnętrznych inwestorów.

W szczególności wspierane będzie przygotowywanie: biznesplanów, analiz finansowych i ekonomicznych, wycen spółek, usług prawnych, audytów, badań przedinwestycyjnych oraz dokumentów informacyjnych, prospektów emisyjnych i memorandów informacyjnych. Dofinansowanie może również dotyczyć procesu przekształcenia spółki ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku nie wszystkie spółki wiedziały o takiej możliwości.


wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)