Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komu przekazać 1 procent?

0
Podziel się:

Na liście organizacji pożytku publicznego są również stowarzyszenie emerytowanych brydżystów i fundacje ratujące koty.

Komu przekazać 1 procent?
(Monkey Business Images/Dreamstime.com)

Rozliczając się z fiskusem, nie musimy oddawać mu wszystkiego. Jak co roku, mamy prawo oddać 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).

Rozliczenie dochodu za 2008 rok i składanie PIT w 2009 roku niewiele się różni od ubiegłorocznego. Przekazanie 1 procenta podatku wymaga wskazania organizacji pożytku publicznego w deklaracji rocznej.
Obdarować możemy wyłącznie organizację wymienioną w wykazie organizacji pożytku publicznego opublikowanym w Monitorze Polskim.

Wśród organizacji znalazły się m.in. internetowy związek małych i średnich przedsiębiorstw, kluby sportowe z naszych rodzinnych miast i miejscowości, koła naukowe, stowarzyszenia emerytów grających w brydża, a nawet fundacje zajmujące się ratowaniem i adopcją kotów. Opublikowana przez ministerstwo lista zawiera 6 518 *organizacji pożytku publicznego. Najłatwiej wybrać obdarowanego w opracowanej przez *Money.pl bazie OPP.

Wykaz organizacji pożytku publicznego
*Komu przekazać 1 procent podatku? * Obdarować możemy wyłącznie organizację wymienioną przez ministerstwa finansów jako OPP. Sprawdź kogo możesz obdarować ...

OPP upubliczniają sprawozdania finansowe tak, aby każdy obywatel miał możliwość sprawdzenia, w jaki sposób mogą być wydatkowane jego pieniądze. Bazę sprawozdań finansowych organizacji pożytku publicznego prowadzi serwis Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)