Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marlena Kostyńska
|
aktualizacja

Księgowość online – czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

1
Podziel się:

Firma, w której zatrudnionych jest więcej niż 10 osób, powinna mieć specjalny dział kadr i płac. Kiedy jednak właściciel nie chce skorzystać z takiej opcji, zdecydować się może na inne, takie jak księgowość online.

Księgowość online to niedroga opcja rozliczeń dla przedsiębiorców
Księgowość online to niedroga opcja rozliczeń dla przedsiębiorców

Firma, w której zatrudnionych jest więcej niż 10 osób, powinna mieć specjalny dział kadr i płac. Kiedy jednak właściciel nie chce skorzystać z takiej opcji, zdecydować się może na inne. Księgowość online to dobre rozwiązanie. Wówczas sprawy związane z kwestiami podatkowymi, a także zmiany w kwestii ubezpieczeń społecznych etc. przejmie na siebie ten podmiot. Działa to na zasadzie oddelegowania księgowości komuś innemu.

Księgowość online, co to jest?

Jednym z obowiązków księgowej jest dokonywanie rozliczeń podatkowych.Księgowość online stanowi połączenie oprogramowania ze wsparciem eksperckim. Ten rodzaj usługi wyróżnia się swoją kompleksowością. Księgowość online zajmuje się schematami księgowymi wydatków i przychodów. To proste w użyciu narzędzie ułatwiające codzienne funkcjonowanie firmy. Wszelkie faktury wprowadza się do niego w łatwy, intuicyjny sposób. Takie rozwiązanie pozwala na bieżące nadzorowanie przychodów, a także na precyzyjne wyliczenie podatku należnego do zapłacenia.

To propozycja szczególnie ważna dla posiadaczy niewielkich firm, w których to jest sporo faktur, ale na niskie kwoty. Zazwyczaj tradycyjna księgowość pobiera opłatę od jednej faktury. Księgowość online pozwala na wykupienie abonamentu na stałą kwotę, niezależną od ilości rzeczywistej pracy do wykonania. Jest to więc rozwiązanie bardzo ekonomiczne.

Księgowość online – plusy

Korzystanie z księgowości internetowej ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędności dla firmy z tytułu zlecenia niektórych zadań przedsiębiorstwu zewnętrznemu. To tańsze rozwiązanie, niż zdecydowanie się na stacjonarną księgową. To również oszczędność czasu przedsiębiorcy, który można spożytkować na cele związane z lepszym rozwojem firmy. Księgowość online to redukcja zatrudnienia (także w zakresie całej księgowości). Daje ona poczucie bezpieczeństwa, ponieważ to wygodne narzędzie, które pozwala kompleksowo zajmować się wszelkimi rozliczeniami finansowymi firmy. Dodatkowo księgowość online to porady od osób będących na bieżąco z przepisami i doświadczonych.

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo wszystkich danych księgowych. Dzięki bieżącemu archiwizowaniu danych łatwo odzyskać można całą dokumentację, jeżeli dojdzie do jej utraty. Księgowość online dokonuje archiwizacji wszelkich danych.

W tym przypadku dane, na przykład kontrahentów, podaje się tylko raz. To system automatycznie zajmuje się resztą. Jest to nadawanie na przykład numeracji dokumentów i księgowania ich w koniecznych ewidencjach. W zamian otrzymuje się gotowe deklaracje na przykład ZUS DRA. Nie trzeba ich drukować, można je wysłać bezpośrednio przez Internet do odpowiedniego serwisu. Księgowość online pozwala na dostęp przez całą dobę, bez znaczenia na miejsce i komputer. To różnica w stosunku do księgowości stacjonarnej, w której to jest się ograniczonym czasem pracy i urlopami księgowych.

Księgowość online czym się zajmuje?

Serwisy księgowości online są w pełni multifunkcyjne. Zajmują się wystawianiem faktur, rejestrowaniem przychodów oraz kosztów, prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, obliczaniem zobowiązań finansowych, tworzeniem i wysyłaniem do urzędu skarbowego Jednolitego Pliku Kontrolnego, a także ewidencją i amortyzacją wyposażenia i środków trwałych.

Na życzenie można mieć także dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, na przykład modułów pracowniczych w ramach kadr i płac. Skorzystać można również z rozbudowanego systemu magazynowego. Dlatego księgowość online jest tak kompleksowa i elastyczna.

księgowość internetowa
działalność gospodarcza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Seba
6 lat temu
Jeszcze nie byłbym w stanie chyba skorzystać z opcji księgowości online, mam zaufanie do swojej firmy Gama z Białołęki, więc szkoda mi by było zmieniać usługodawcę :) A na prawdę sobie chwalę rzetelność.