Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kupcy protestują pod kancelarią premiera

0
Podziel się:

Domagają się korzystniejszej lokalizacji dla przeniesionych ze stadionu X-lecia targowisk.

Kupcy protestują pod kancelarią premiera
(PAP/CAF-DAMAZY KWIATKOWSKI)

Kilkudziesięciu przedstawicieli Stowarzyszenia Kupieckiego _ Stadion _ domaga się zlokalizowania ich targowisk, przenoszonych ze stadionu X-lecia, na ul. Radzymińskiej (warszawski Targówek).

Delegacja kupców weszła do w budynku kancelarii. Chce złożyć swoją petycję i - jak mówili dziennikarzom protestujący - _ usłyszeć, czy premier chce im pomóc, czy też nie _.

Środowisko kupieckie ze stadionu X-lecia jest podzielone w sprawie lokalizacji nowego targowiska. Stowarzyszenie _ Stadion _ chce przenieść handel na Targówek, inni kupcy, zrzeszeni w stowarzyszeniu Kupiec Warszawski i Polskim Klubie Gospodarczym, chcą handlować na Białołęce - na działce przy ul. Marywilskiej.

Prezes stowarzyszenia _ Stadion _ Lucyna Kwiatek powiedziała, że w przeprowadzonym referendum 93 proc. kupców opowiedziało się za lokalizacją swoich stoisk przy ul. Radzymińskiej, a tylko 198 osób przy ul. Marywilskiej. Zdaniem protestujących przed kancelarią premiera Marywilska nie nadaje się do celów handlowych _ ponieważ teren jest skażony _, gdyż znajdowała się tam fabryka.

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)