Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Młoda krew w MSP

0
Podziel się:

25-cio letni Michał Krupiński zostanie dziś podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Będzie najmłodszym wiceministrem w ekipie Kazimierza Marcinkiewicza.

25-letni Michał Krupiński zostanie dziś podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Będzie najmłodszym wiceministrem w ekipie Kazimierza Marcinkiewicza.

Krupiński nie zastąpi żadnego z obecnych wiceministrów, choć wcześniej mówiło się, że zostanie zatrudniony w miejsce Pawła Szałamachy. W MSP jest po porostu wolny etat, który obsadzi , lecz obsadzi wakujący etat.

Przyszły wiceminister przez ostatni rok był doradcą grupy UEN (Unia na rzecz Europy Narodów), do której należą posłowie Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie europejskim. Współpracował tam z komisjami gospodarczymi. Nie jest członkiem PiS, należy jednak do grona doradców ekonomicznych partii. Społecznie doradzał też Wojciechowi Jasińskiemu, ministrowi skarbu. Najmłodszy wiceminister jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Katolickiego w Louvain.

Krupiński ma zajmować się "sprawami europejskimi" oraz uczestniczyć w opracowaniu nowej koncepcji nadzoru właścicielskiego nad spółkami skarbu państwa.

Zobacz także mikrofon Money.pl:

msp
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)