Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Morawiecki chwali polski biznes. "Polacy po raz pierwszy dokonują ekspansji na szeroką skalę"

19
Podziel się:
Morawiecki chwali polski biznes. "Polacy po raz pierwszy dokonują ekspansji na szeroką skalę"
(LESZEK ZYCH/REPORTER)

Polacy po raz pierwszy dokonują ekspansji zagranicznej na szeroką skalę. Ten trend stał się teraz wyraźny - wskazał w czwartek w Sejmie podczas posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest to proces, który świadczy o zdrowiu naszej gospodarki.

- Coś, na czym szczególnie mi zależy i świadczy o zdrowiu gospodarki polskiej, zwłaszcza mniejszych i średnich podmiotów, to kupowanie konkurentów zagranicznych przez polskie podmioty - podkreślił Morawiecki. Wicepremier zaznaczył, że ten trend się teraz zaczął pierwszy raz wyraźnie. - Amica, Vistal, Medcom, Wielton, Ursus kupują swoich konkurentów za granicą. Również w Niemczech, co świadczy o tym, że Polacy po raz pierwszy dokonują też ekspansji zagranicznej na szeroką skalę, bo oczywiście incydentalne przypadki zdarzały się pięć, dziesięć, a nawet dwadzieścia lat temu - wskazał.

Dodał, że dzisiaj jest to już trendem. - Nie ma dnia, żeby z naszymi ludźmi w Polskim Funduszu Rozwoju nie rozmawiali przedsiębiorcy (...), którzy szukają, jak to się mówi językiem biznesowym, targetów za granicą. Po to, żeby przejąć konkurenta, przejąć udział w rynku w Niemczech, w Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych - na dojrzałych rynkach - powiedział.

Według Morawieckiego świadczy to "o żywotności naszego biznesu" i jest dobrą prognozą na wzrost gospodarczy na najbliższe lata.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
AM
5 lata temu
Dlaczego ten pan kłamie ? Nie wiedziałam, że 5/7 lat to jest po raz pierwszy.
lalaland
5 lata temu
Akurat Vistal to raczej pada..
Niech podatni...
5 lata temu
Morawiecki to zwykly DARMOZJAD. Mial wyciagnac pieniadze z bankow i zarganicznych hipermarketow (spojrzcie ile jest u nas biedronek,lidlow czy kauflandow) ale jak zwykle sie nie da i siega do naszych kieszeni. Jest lepiej niz za PO ale dalej nie jest dobrze!
Barbara
5 lata temu
Jakie teraz są przepisy, żeby dało się na zawołanie zmienić działkę budowlaną na rekreacyjną, zwłaszcza, że położona jest między blokami, więc na terenie uzbrojonym po zęby. W głowie się to nie mieści. Mają pod nosem przedszkole i jeszcze źle, przecież dzieci wcale nie bawią się cały dzień na placyku zabaw, dwie godziny dziennie, potem jedza w pomieszczeniu, trochę śpią, bawią sie w środku budynku, jest okres zimowo-wiosenny , późno-jesienny i wtedy przebywają krótko na powietrzu, wiec w czym problem.To jest tylko zła wola ludzi.
piotr
5 lata temu
Firmy wypracowany zysk wolą zainwestować poza Polską by taki "ekonomista" Morawiecki nie wyczyścił im kont gdy mu zabraknie do kolejnego (po 500+) rozdawnictwa ...... Mam wrażenie,że ten człowiek przy porannej toalecie patrzy w lustro bez okularów,więc może spojrzeć w mgliste odbicie.