Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy klucz do Płatnika

0
Podziel się:

ZUS opublikował komunikat wzywający płatników składek do zaktualizowania certyfikatu klucza publicznego w programie PŁATNIK. Używany dotąd certyfikat utracił swoją ważność 15 września br.

Rejestracji nowego certyfikatu powinni dokonać płatnicy korzystający z elektronicznej formy przesyłania dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS.

Poniżej przedstawiamy dokładną treść komunikatu.

Komunikat w sprawie aktualizacji certyfikatu do wymiany danych z ZUS w programie PŁATNIK

W związku z tym, że w dniu 15.09.2004 roku upływa termin ważności klucza prywatnego Ośrodka Przetwarzania Danych (dawna nazwa - Oddziałowy Ośrodek Przetwarzania), zachodzi konieczność zarejestrowania w programie PŁATNIK nowego certyfikatu klucza publicznego o identyfikatorze RP1OOP (okres ważności certyfikatu od 16.09.2004 r. do 30.09.2005 r.).

Aby zarejestrować nowy certyfikat w programie PŁATNIK należy wykonać następujące czynności:

  1. Ze strony http://www.cc.unet.pl pobrać nowy certyfikat klucza publicznego Ośrodka Przetwarzania Danych o nazwie RP1OOP.pem
  2. Uruchomić program PŁATNIK
  3. Wybrać menu certyfikatów (poprzez menu Widok/Przekaz Elektroniczny/Certyfikaty) i zarejestrować certyfikat (menu Przekaz/Rejestruj certyfikat z pliku)
  4. Wskazać na plik z certyfikatem (RP1OOP.pem) zapisany na dysku lub na dyskietce
  5. Nacisnąć przycisk /Otwórz/
  6. Poprawna rejestracja certyfikatu kończy się komunikatem /Certyfikat został zarejestrowany/.

Uwaga!
Nowy certyfikat w postaci pliku RP1OOP.pem będzie dostępny na stronie internetowej Centrum Certyfikacji o adresie http://www.cc.unet.pl/3-certyfikaty/index3_3.html od dnia 16.09.2004 r.

Od 16.09.2004r. możliwe będzie również automatyczne zarejestrowanie certyfikatu w programie PŁATNIK wybierając menu Widok/Przekaz Elektroniczny/Certyfikaty, a następnie wskazując funkcję Przekaz/Pobierz i rejestruj certyfikat ZUS.

Nowy certyfikat w postaci pliku RP1OOP_2004-2005.pem jest dostępny na stronie internetowej Centrum Certyfikacji o adresie http://www.cc.unet.pl/3-certyfikaty/index3_3.html do dnia 15.09.2004 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Departament Zasilania Informacyjnego, Komunikat z dnia 08.09.2004 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)