Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mieszko Rozpędowski
|

Nowy projekt resortu sprawiedliwości. Odpowiedzialność karna za udzielanie korepetycji

144
Podziel się:

W projekcie ustawy dotyczącej tzw. konfiskaty rozszerzonej wprowadzono nowego typu przestępstwo. Ten kto udziela korepetycji i nie ujawnia swoich dochodów może ponieść odpowiedzialność karną, jeżeli codziennie wita się z sąsiadem, który kiedyś okaże się przestępcą.

Nowy projekt resortu sprawiedliwości. Odpowiedzialność karna za udzielanie korepetycji
(Bartosz Krupa/East News)

* W projekcie ustawy dotyczącej tzw. konfiskaty rozszerzonej wprowadzono nowego typu przestępstwo. Ten, kto udziela korepetycji i nie ujawnia swoich dochodów, może ponieść odpowiedzialność karną, jeżeli codziennie wita się z sąsiadem, który kiedyś okaże się przestępcą. O co dokładnie chodzi?*

Kontrowersyjny projekt ustawy przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Michał Magdziak, ekspert FOR, zwraca uwagę, że projekt wprowadza zagrożenie karami dla uczciwych przedsiębiorców, jeżeli okaże się, że przestępstwo popełni ich pracownik.

Projekt ustawy wprowadza jednak także odpowiedzialność karną dla tych, którzy nie prowadzą firmy, ale w trakcie dochodzenia okaże się, że utrzymują "stały kontakt" z osobą, której postawione zostaną inne zarzuty.

- Jeżeli ktoś codziennie wita się ze swoim sąsiadem, to można będzie interpretować, że utrzymuje z nim stałe kontakty, a to może doprowadzić do odpowiedzialności karnej - mówi Michał Magdziak.

- Taka ustawa wprowadzi niepewność wśród obywateli, za co mogą być ukarani jako przestępcy – dodaje.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
MarketNews24
KOMENTARZE
(144)
Czech z radom...
7 lat temu
Pis to dno. Donosicielstwo kapusiostwo lizusostwo wlazidupstwo i kotofilia razem wziete. Ciekawe czy ziebro juz ma mnie paragrafa...
Greg
7 lat temu
nie widziałem materiału wideo, ale artykuł to jakiś totalny bełkot. Śmiech na sali.
balcerowicz_n...
7 lat temu
Czemu MONEY kłamie? Przyzwyczaiłem się, do rzetelnych informacji na tym portalu. :/
Anna
7 lat temu
Zauważyłam że większość osób komentujących nawet nie czyta przepisów na które powołuje się artykuł. Trudno mi teraz ocenić czy to płatne trolle czy po prostu ignoranci.
MLS
7 lat temu
Drodzy komentujący, zanim zaczniecie pisać komentarze sięgnijcie może łaskawie po projekt ustawy i go przeczytajcie. Dziwi mnie, że ogromna liczba ludzi wierzy bezkrytycznie w to, co zawiera artykuł...
...
Następna strona