Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od początku w pierwszej klasie

0
Podziel się:

Za sto dni Polska będzie w Unii Europejskiej. Nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik. Wiadomo jednak, że od początku będziemy mogli korzystać z najważniejszych przywilejów, które daje integracja

- zwraca uwagę "Rzeczpospolita".

Od dnia uzyskania członkostwa Polacy będą mogli legalnie pracować w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii. Rządy Szwecji, Holandii i Grecji w najbliższych dniach zdecydują, czy otworzyć swój rynek pracy dla nas od maja. Zapewne decyzje będą pozytywne. Prawdopodobnie tylko Niemcy i Austria skorzystają z pełnego, 7-letniego okresu przejściowego - pisze publicysta "Rz" Jędrzej Bielecki.

1 maja znikną też wszelkie bariery we współpracy gospodarczej Polski z pozostałymi krajami "25". Staniemy się częścią Jednolitego Rynku. Zdaniem analityków polskie firmy są dobrze przygotowane do otwartej konkurencji z zachodnimi przedsiębiorstwami - podkreśla autor artykułu w "Rz".

Bielecki pisze też, jak będzie od 1 maja na przejściach granicznych. Kontrole osób będą utrzymane przynajmniej do 2007 r. Znikną natomiast kontrole towarów, a wraz z nimi długie kolejki tirów przed głównymi przejściami.

Do przekroczenia granicy z UE wystarczy dowód osobisty, jeśli pobyt w państwach Unii nie będzie trwał dłużej niż trzy miesiące. Dowody nie będą stemplowane, dzięki czemu czas oczekiwania na granicy skróci się. Dla Polaków i obywateli krajów Wspólnoty zostaną wydzielone osobne bramki, gdzie kontrola dowodów powinna przebiegać sprawnie - pisze publicysta "Rz".

wiadomości
zarządzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)