Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Naprawimy przepisy o "jednym okienku"

0
Podziel się:

Resort gospodarki chce wyeliminować zaświadczenia o wpisie do rejestru REGON, umożliwić wydanie decyzji o nadaniu NIP w formie elektronicznej oraz uporządkować obieg dokumentów.

Pawlak: Naprawimy przepisy o "jednym okienku"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Gospodarki pracuje nad rozszerzeniem możliwości _ jednego okienka _. Chodzi m.in. o wyeliminowanie zaświadczeń o wpisie do rejestru REGON, umożliwienie wydania decyzji o nadaniu NIP w formie elektronicznej oraz uporządkowanie obiegu dokumentów.

Minister gospodarkiWaldemar Pawlakprzyznaje, że procedura zakładania działalności gospodarczej jest znacznie spowalniana przez działania urzędników.

Wcześniej pracami dotyczącymi ułatwień dla przedsiębiorców, w tym jednym okienkiem, zajmował się wiceminister gospodarkiAdam Szejnfeld, który stracił stanowisko w związku z aferą hazardową. Waldemar Pawlak nie obawia się jednak zarzutów, że przywłaszcza sobie efekty pracy wykonanej przez swojego byłego zastępcę.

Wicepremier chce, aby ułatwienia dotyczące jednego okienka zostały zawarte w przygotowywanej ustawie zmniejszającej obciążenia biurokratyczne przedsiębiorców.

Przedsiębiorca wraz z wnioskiem o wpis będzie miał możliwość wybrania formy opodatkowania, rejestracji podatku od towarów i usług oraz zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych. Ponadto w dokumencie zawarto wskazanie, że przedsiębiorca ma prawo wpisać we wniosku późniejszy dzień zawieszenia lub wznowienia działalności gospodarczej niż dzień złożenia wniosku.

Raport Money.pl

wiadomości
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)