Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Ponad 5 mln zł m.in. na założenie firmy

0
Podziel się:

Ponad 5 milionów złotych na pożyczki dla osób, które zamierzają założyć własną firmę lub prowadzą już działalność gospodarczą - to główny cel projektu realizowanego przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Podkarpackie: Ponad 5 mln zł m.in. na założenie firmy
(Pressmaster/Dreamstime)

Ponad 5 milionów złotych na pożyczki dla osób, które zamierzają założyć własną firmę lub prowadzą już działalność gospodarczą - to główny cel projektu realizowanego przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego. Pieniądze pochodzą z UE oraz budżetu Tarnobrzega.

Jak poinformował PAP prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 349 tys. zł. _ - Jestem przekonany, że pieniądze w ramach funduszu zostaną szybko i bardzo dobrze spożytkowane. Dzięki tej wspólnej z TARR inicjatywie, przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie i profesjonalną pomoc _ - dodał.

Z funduszu mogą skorzystać osoby rozpoczynające działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy już prowadzący mikrofirmy z terenu województwa podkarpackiego. Pożyczki mogą zostać wykorzystane m.in. na budowę lub modernizację budynków, zakup maszyn i urządzeń oraz na środki transportu bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością.

Pożyczki będą udzielane na preferencyjnych warunkach z korzystnym oprocentowaniem do maksymalnej wysokości 100 tys. zł, na trzy lata, z możliwością czasowego odroczenia spłaty kapitału i odsetek. Do końca 2016 roku w ramach funduszu zaplanowano udzielenie 110 pożyczek.

Projekt dofinansowany jest z Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2007-2013.

Czytaj więcej w Money.pl
Dodatkowe 70 miliardów na kredyty dla firm? Jacek Rostowski zapowiedział uruchomienie mechanizmu pozwalającego przedsiębiorcom na zaciąganie kredytów pod zastaw zwrotu podatku VAT ze skarbu państwa.
Tak rząd chce ratować tonącą branżę motoryzacyjną Janusz Piechociński ujawnił plany wspierania firm motoryzacyjnych. Zapowiedział ograniczenie importu pojazdów.
Sejm przeciw ułatwieniom dla kobiet w firmach W listopadzie Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy - projekt dyrektywy, której celem jest zapewnienie co najmniej 40-proc. udziału kobiet wśród członków rad nadzorczych spółek notowanych na giełdach, z wyjątkiem małych i średnich przedsiębiorstw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)