Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska nieprzyjazna dla biznesu. 72 miejsce ze 183 krajów

0
Podziel się:

Najbardziej uciążliwy dla firm jest nasz system podatkowy.

Polska nieprzyjazna dla biznesu. 72 miejsce ze 183 krajów
(Prebranac/Dreamstime.com)

Najbardziej uciążliwy dla przedsiębiorców jest nasz system podatkowy - twierdzi Mariusz Pawlak - ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Z raportu ZPP wynika, że 80 procent płacy wypłacanej pracownikowi trzeba dopłacić w ramach obciążeń podatkowych, nasz system edukacji jest niedostosowany do potrzeb przedsiębiorców, a samo założenie działalności gospodarczej jest nie tylko kosztowne ale i długotrwałe - zaznacza Pawlak. Wśród 183 krajów zajmujemy 72 miejsce.

Problemy przedsiębiorców rozstrzygane są w sądach średnio przez 830 dni. Jest to czas dwa razy dłuższy niż w krajach OECD. Dwa razy dłużej niż dla krajów OECD trwa też u nas uzyskanie pozwolenia na budowę. Jest to 308 dni.

Pod względem dostępności kredytu natomiast, zajmujemy 15 miejsce wśród 180 gospodarek świata.

Przygotowany przez ZPP raport został opracowany na podstawie badań przeprowadzonych przez Bank Światowy i raportu Doing Business oraz raportów Heritage Foundation.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t90832.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/628;mln;zl;mozemy;wygrac;na;wojnie;z;biurokracja,69,0,584005.html) 628 mln zł możemy wygrać na wojnie z biurokracją Urzędnik będzie musiał uwierzyć w pisemne oświadczenie petenta. Projekt zmian rozpatrzył Sejm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t19879.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/znamy;najbardziej;absurdalny;przepis,37,0,345637.html) Znamy najbardziej absurdalny przepis Komisja Przyjazne Państwo wybrała trzy najgłupsze regulacje prawne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)