Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski startup otrzymał rekordowe dofinansowanie

1
Podziel się:

Rekordowe dofinansowanie otrzymał od inwestorów start-up z Krakowa. Projekt o nazwie Silvair dostał 12 milionów dolarów na rozwijanie projektu inteligentnego oświetlenia.

Polski startup otrzymał rekordowe dofinansowanie
(Fotolia)

Rekordowe dofinansowanie otrzymał od inwestorów startup z Krakowa. Projekt o nazwie Silvair dostał 12 milionów dolarów na rozwijanie projektu inteligentnego oświetlenia.

Lampy są wyposażone w rozmaite czujniki. Mogą przygasać w dzień albo reagować na ruch ludzi i przekazywać informacje do centralnego komputera sterującego systemem oświetlenia w budynku - wyjaśnia prezes firmy Rafał Han.

Połączenie w jeden system tysięcy punktów świetlnych i ich optymalne sterownie może przynieść spore oszczędności energii, ale tez usprawnić administrowanie budynkiem.

Rozwiązania krakowskiego startupu to już nie tylko wirtualne projekty. Inteligentne oświetlenie składające się z 1500 punktów działa między innymi w jednym z domów handlowych w Australii.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
MarekM
8 lat temu
Wow. To jest coś! Szkoda, ze tak pozno ktos wpadl na ten pomysl. Ja pracuje nad pozyskiwaniem energii alternatywnej. Szkoda, ze w Polsce jest tak malo miejsc gdzie mozna liczyc na wsparcie parków technologicznych by biznes ruszyl pełną parą...