Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy agresywne - będą przejmować

0
Podziel się:

Aż 59 procent średnich i dużych firm z naszego kraju chce kupić inne spółki.

Polskie firmy agresywne - będą przejmować
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

Ponad połowa - bo 59 procent - średnich i dużych firm znad Wisły planuje przejęcia innych spółek.

Badania firmy Grant Thornton pokazują, żę spośród 39 przebadanych krajów tylko w Gruzji odsetek ruszających na zakupy firm jest większy. Wynosi 69 procent - pisze _ Puls Biznesu _.

Średni wynik w całym badaniu to 34 procent. Eksperci zwracają uwagę, że polskie firmy w przejmowaniu i łączeniu spółek widzą szansę na zwiększenie zysków.

_ Puls Biznesu _ dodaje, że polscy przedsiębiorcy już trzeci rok z rządu są w tym badaniu w światowej czołówce. Najczęściej wskazywany powód, dla którego polscy przedsiębiorcy planują przejęcia, to chęć zdobycia dostępu do nowych technologii lub rozpoznawalnych marek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t110146.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie;firmy;w;dobrej;kondycji,7,0,741383.html) Polskie firmy w dobrej kondycji Mają pieniądze, by inwestować. Uzbierały kapitał w okresie oszczędności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t77335.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;bardziej;przyjazna;dla;biznesu,105,0,704617.html) Polska bardziej przyjazna dla biznesu Awansowaliśmy na 70. miejsce rankingu Banku Światowego. Najlepiej jest u nas z kredytem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)