Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marlena Kostyńska
|
aktualizacja

Pomysły na biznes, czyli pierwszy krok do założenia działalności

2
Podziel się:

Działalność gospodarcza ma swoje plusy i minusy. Warto jednak spróbować poprowadzić swój biznes. Oto kilka pomysłów na własną firmę z niewielkim budżetem.

Gdy już mamy pomysł na biznes, warto opracować biznesplan
Gdy już mamy pomysł na biznes, warto opracować biznesplan (pixabay.com / CC0)

Własna firma to niezależność. Samemu trzeba zatroszczyć się o to, by uzyskać jakieś przychody, z których potem wygenerowane będą zyski. Samo założenie firmy nie jest trudne. Dobrze jednak, zanim to zrobimy, ustalić, na czym będziemy zarabiać. Biznes lokalny można uruchomić we własnej miejscowości, a działalność prowadzimy w określonym miejscu, lokalizacji. Oto kilka pomysłów na biznes.

Korepetycje

Korepetycje to jeden z najpopularniejszych małych biznesów. Możesz uczyć innych dosłownie wszystkiego. Zobacz, czy to, co potrafisz, może być metodą na zarabianie.

Instruktor jazdy

To coś podobnego do korepetycji, bo też uczysz. Zrobienie kursu instruktora jazdy nie jest zbyt czasochłonne, a pozwala całkiem sporo zarobić. Warto spróbować takiego biznesu.

Catering dietetyczny

To branża, która cały czas się rozwija. I jest cały czas dochodowa. Jeśli przygotujesz na zamówienie dobre jedzenie, to możesz liczyć na stałe zlecenia.

Rękodzieło

Można zarabiać na produkcji wyjątkowych bransoletkach, kolczykach.

Organizowanie imprez

Nie jest to branża łatwa. Wymaga umiejętności nawiązywania kontaktów. W branży eventowej pomagają spore znajomości.

Branża nieruchomości

Sporo można zarobić na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami. Liczyć się będą dobre oferty nieruchomości.

Agroturystyka

To dobry pomysł na biznes dla tych, które mają dom na wsi. Można taki biznes uruchomić nawet w terenie z niewielkimi tradycjami turystycznymi. Wtedy dobrze będzie zaproponować klientom dodatkowe atrakcje, np. uprawę roślin czy hodowla zwierząt.

Myjnia samochodowa

Można zdecydować się na myjnię ręczną albo samoobsługową. W tym drugim przypadku warto spróbować z mobilną myjnią.

Konsultant ślubny

Zajmuje się organizacją przyjęć ślubnych tak, by jak najbardziej odciążyć młodą parę.

Drobne usługi krawieckie

To biznes, który daje sporą szansę na sukces. Wszystko dzięki temu, że cały czas brakuje miejsc, w których można dokonać przeróbek odzieży.

Pszczelarstwo

To biznes dla tych, które cenią sobie spokojny styl życia, zgodny z ekologią. Wysokiej jakości miód zawsze będzie miał wzięcie.

Handel antykami

Ta propozycja jest dla tych, którzy lubią starocie. Sporo jest osób, którzy chcą upiększyć swój dom oryginalnymi meblami. Coraz modniejsze stają się meble z PRL. One są już uważane za starocie.

Wynajem samochodów

Chociaż możliwości finansowania samochodów są coraz bardziej atrakcyjne, cały czas są tacy, którzy zamiast kupować, wolą je wypożyczać. Mogą to być samochody luksusowe, ale też takie do użytku codziennego, wykorzystywane przez tych, którzy np. oddali swoje samochody do naprawy

Pieczenie ciast na zamówienie

Imieniny, komunie, śluby to tylko wybrane imprezy, które możesz obsłużyć, korzystając ze swojego talentu cukierniczego. W tym wypadku najlepszą reklamą będzie poczta pantoflowa.

Złota rączka

W czasach gdy wielu fachowców wyjechało za granicę, sporą szansę mają ci, którzy znają się na drobnych naprawach. Jeśli naprawa kranu, czy gniazdka elektryczne nie jest dla ciebie problemem, warto przygotować ofertę i ruszyć z takim biznesem. Zapotrzebowanie na tego typu biznes jest naprawdę bardzo duże.

Pomysły na biznes warto rozpatrywać, biorąc pod uwagę umiejętności i to, co kochamy robić. Wtedy dużo łatwiej będzie nam znaleźć tych, którzy zechcą zapłacić za naszą pasję.

działalność gospodarcza
pomysł na biznes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Felduś
4 lata temu
Wcale pomysłu aż takiego mieć nie trzeba, tutaj dobrym przykładem jest franczyza, która udowadnia że liczy się głównie spryt. Cóż mógłbym więcej powiedzieć, na pewno warto się w tej tematyce rozwijać, a opcji mało wcale nie jest: takie agencje jak np. MultiSerwis chętnie prowadzą konsultacje w tych tematach.
miki
4 lata temu
Może własna mobilna myjnia parowa??? Firma Greensteam pomaga w rozkręceniu takiej działalności.