Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja przemysłowa w sierpniu w całej UE wzrosła o 1,5%

0
Podziel się:

Produkcja przemysłowa wzrosła w sierpniu br. średnio o 1,5% r/r w 25 krajach Unii Europejskiej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Według danych urzędu wyrównanych sezonowo, Polska odnotowała w tym czasie wzrost o 8,4% r/r, a kraje należące do strefy euro – o 1,5% r/r, podał urząd.

Produkcja przemysłowa wzrosła w sierpniu br. średnio o 1,5% r/r w 25 krajach Unii Europejskiej (UE), podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Według danych urzędu wyrównanych sezonowo, Polska odnotowała w tym czasie wzrost o 8,4% r/r, a kraje należące do strefy euro – o 1,5% r/r, podał urząd.

W ujęciu miesięcznym produkcja wyrównana sezonowo zmniejszyła się w całej Unii o 0,5%, a w strefie euro spadła o 0,6%.

Spośród 21 krajów, których danymi dysponował Eurostat, produkcja w ujęciu rocznym zwiększyła się w sierpniu br. w 14 krajach, a w siedmiu nastąpił jej spadek. Największe wzrosty odnotowano w Polsce (8,4%), w Czechach (6,7%) i Estonii (6,0%). Największe spadki były udziałem Irlandii (12,6%), Portugalii (4,5%), Włoch (3,5%) i Danii (1,2%), podał Eurostat.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), wzrosła w sierpniu o 1,7% w ujęciu miesięcznym i zwiększyła się o 13,5% w porównaniu do sierpnia 2003 roku.

przemysł
unia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)