Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy będą szkolić sędziów i prokuratorów

0
Podziel się:

Kursy dotyczące problematyki finansowej i gospodarczej przewiduje porozumienie zawarte między resortem sprawiedliwości i Business Centre Club. Mają ruszyć jesienią.

Przedsiębiorcy będą szkolić sędziów i prokuratorów
(kprm.gov.pl)

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski poinformował podczas spotkania z przedsiębiorcami w siedzibie BCC, że podjęto decyzję o wprowadzeniu szkoleń o tematyce finansowej i gospodarczej m.in. dla przyszłych sędziów i prokuratorów. Szkolenia mają odbywać się w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

- _ Czasami wiedzę sędziego i prokuratora w obszarze spraw gospodarczych trzeba uzupełnić i chcemy to uczynić _ - mówił Kwiatkowski. Jak dodał, projekt szkoleń realizowany przez ministerstwo wspólnie z BCC jest jeszcze na etapie konsultacji i dopracowania szczegółów.

Prezes BCC Marek Goliszewski powiedział, że w trakcie konsultacji ministerstwo zaproponowało kilkadziesiąt szczegółowych tematów konkretnych szkoleń. - _ Pewne szczegóły jeszcze rzeczywiście trzeba ustalić; sędziowie i prokuratorzy powinni mieć do czynienia także z praktykami, żeby to nie były tylko wykłady teoretyków, ale osób stosujących narzędzia, o których środowisko prawnicze nie wie _ - mówił.

Według przedstawionej przez resort wstępnej listy tematów sformułowanych w uzgodnieniu z BCC zajęcia miałyby dotyczyć m.in. teorii przedsiębiorstwa, krótko- i długookresowej analizy kosztów, wyceny przedsiębiorstw, rachunkowości, a także kwestii zarządzania.

Z zaprezentowanych dziś badań przeprowadzonych na początku maja przez BCC wśród swoich członków wynika potrzeba takich szkoleń. Jak poinformowano ponad 97 proc. ankietowanych przedsiębiorców oceniło, iż sędziowie orzekający w sprawach gospodarczych, cywilnych i karnoskarbowych potrzebują dodatkowych szkoleń dotyczących szczegółowych kwestii gospodarczo-finansowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t115551.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/coraz;wiecej;firm;szkoli;pracownikow,215,0,821975.html) Coraz więcej firm szkoli pracowników Już 85 proc. małych firm inwestuje w rozwój kwalifikacji zawodowych swoich pracowników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/przedsiebiorcy;nie;widza;szans;na;zmniejszenie;biurokracji,29,0,811805.html) Przedsiębiorcy nie widzą szans na zmniejszenie biurokracji Biurokracja jest obecnie większa niż kilka lat temu - uważa 71 proc. pracowników małych i średnich przedsiębiorstw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t113807.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/latwiej;bedzie;produkowac;wino;w;polsce,91,0,804699.html) Łatwiej będzie produkować wino w Polsce Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą przedsiębiorcom produkowanie lub rozlewanie wyrobów winiarskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)