Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Resort skarbu ustalił cenę akcji Tauronu

0
Podziel się:

Cena jednej akcji energetycznej spółki została ustalona na 57 groszy. Jest zatem o niemal 20 proc. niższa od ceny maksymalnej.

Resort skarbu ustalił cenę akcji Tauronu
(kprm.gov.pl)

Cena emisyjna akcji spółki Tauron Polska Energia w pierwotnej ofercie publicznej została ustalona na 0, 57 zł wobec ceny maksymalnej ustalonej wcześniej na 0,70 zł, poinformował minister skarbu Aleksander Grad.

Jest to cena zgodna z tą, jaką wcześniej podawały media, powołując się na nieoficjalne informacje.

_ - Cena, którą przyjęliśmy w wyniku tej alokacji, to jest 57 gr za akcję przed scaleniem, 5.13 zł po scaleniu. To jest cena dobra dla Skarbu Państwa, optymalna i dobra dla inwestorów indywidualnych i dobra z punktu widzenia inwestorów finansowych _ - powiedział Grad podczas konferencji prasowej.

Ponad 230 tys. osób zapisało się na akcje Taurona w transzy inwestorów indywidualnych. _ W związku z tym zdecydowaliśmy się na zwiększenie puli akcji dla inwestorów indywidualnych z 20 proc. do 25 proc., tak jak to zapisaliśmy w prospekcie _ - powiedział. Jest to dwukrotnie więcej niż oczekiwał resort, podkreślił.

W ofercie publicznej grupy Tauron dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 20 proc. sprzedawanych akcji z możliwością zwiększenia tej puli do 25 procent. Oferta publiczna liczy 7,3 mld akcji z limitem 13.500 akcji na jeden zapis.

MSP będzie starać się, aby ci, którzy zapisali się na mniejszą liczbą akcji, mieli jak najmniejszą redukcję zapisów, poinformował też Grad.

Podtrzymał, że akcje Taurona zadebiutują na GPW w środę, 30 czerwca. GPW podawała wcześniej, że walory spółki mogą wejść w skład indeksu WIG20 5 lipca.

Czytaj więcej o Tauronie
*Powtórka z PZU? Ruszyły zapisy na akcje Tauronu * Zdaniem analityków cena jest atrakcyjna, chociaż debiut może nieco zepsuć zła koniunktura na giełdzie.
*Akcje Tauronu dadzą zarobić, warto je kupić * Nawet jeżeli koniunktura na giełdzie załamie się w najbliższym czasie, to notowania firmy w dłuższej perspektywie powinny rosnąć.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)