Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Ciężarówki będą jeździć tylko w nocy

0
Podziel się:

Federalna Agencja Drogowa wprowadzi tę zasadę w upały.

Rosja: Ciężarówki będą jeździć tylko w nocy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ruch samochodów ciężarowych na drogach federalnych w Rosji przy temperaturze powietrza powyżej 25 st. Celsjusza będzie dozwolony tylko w porze nocnej - poinformowała Federalna Agencja Drogowa (Rosawtodor). Nie podała jednak, od kiedy będą obowiązywały ograniczenia.

Rosawtodor przekazał jedynie, że rozporządzenie w tej sprawie zostanie wydane przez szefa Federalnej Agencji Drogowej Anatolija Czabunina i będzie dotyczyło wszystkich dróg federalnych. Wyjaśnił, że mają one zapobiec tworzeniu się kolein drogowych. Według Federalnej Agencji Drogowej zeszłoroczna fala anomalnych upałów w Rosji doprowadziła do powstania na rosyjskich drogach kolein w niespotykanej skali.

Rosawtodor poinformował, że zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w porze dziennej będzie obowiązywał, gdy temperatura powietrza przez trzy dni z rzędu będzie się utrzymywała powyżej 25 st. C. Zaznaczył, że podobne ograniczenia obowiązują już na Białorusi i w Kazachstanie, z którymi Rosja tworzy unię celną i wspólny obszar gospodarczy. Informacje o zakazie ruchu będą publikowane na stronie internetowej Rosawtodoru.

Producenci artykułów spożywczych i wielkie sieci sprzedaży obawiają się, że ograniczenia te mogą spowodować zakłócenia w dostawach produktów do sklepów. Polska jest jednym z największych graczy na europejskim rynku przewozów drogowych. Jej specjalnością są kursy z Unii Europejskiej na Wschód, przede wszystkim - do Rosji. Szacuje się, że ok. 28 tys. polskich ciężarówek obsługuje te trasy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t129443.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;nie;zwiekszy;puli;zezwolen;na;przewozy,219,0,764635.html) Rosja nie zwiększy puli zezwoleń na przewozy Minister transportu: To godziłoby w interes rosyjskich firm przewozowych. Musimy go bronić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t21667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejka;tirow;na;granicy;ukrainsko-slowackiej,242,0,762098.html) Kolejka tirów na granicy ukraińsko-słowackiej W kolejce do przejścia granicznego w Użhorodzie oczekuje na odprawę 200 ciężarówek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)