Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż zdjęć w internecie to działalność gospodarcza

0
Podziel się:

Mimo niewielkiej skali działalności i jej dodatkowego charakteru należy zarejestrować firmę.

Sprzedaż zdjęć w internecie to działalność gospodarcza
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sporadyczne zamieszczanie samemu zrobionych zdjęć do ich odpłatnego wykorzystania ma cechy działalności zarobkowej, wykonywanej w sposób ciągły i zorganizowany. Spełnia więc definicję pozarolniczej działalności użytej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych - wynika zinterpretacji podatkowej, wydanej przez dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie.

Działalność może nie przynosić zysków - wystarcza, żeby potencjalnie istniała możliwość ich osiągnięcia. "Prowadzenie bowiem działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykiem nieosiągnięcia dochodów. Zarobkowego charakteru nie mają działania, których wyłącznym celem jest zaspokojenie własnych potrzeb osoby podejmującej określone czynności" - czytamy w interpretacji.

_ W celu zakwalifikowania działań podjętych przez Wnioskodawcę do działalności gospodarczej należało ocenić zamiar, okoliczności i cel działań związanych ze sprzedażą zdjęć (fotografii) umieszczonych na serwerze firmy pośredniczącej w ich sprzedaży _ - napisano dalej_ . _

_ _Ciągłość w wykonywaniu działalności gospodarczej oznacza względnie stały zamiar jej wykonywania.

Zorganizowany sposób prowadzenia oznacza, że podatnik, aby móc sprzedać zdjęcia musi się podporządkować regułom wyznaczonym przez firmę pośredniczącą w sprzedaży, posiadać sprzęt komputerowy, fotograficzny.

Będzie to przygotowane i zorganizowane przedsięwzięcie. Natomiast o ciągłym wykonywaniu działalności świadczy fakt, iż jak wskazano we wniosku w celu osiągnięcia przychodu ze sprzedaży na serwer firmy pośredniczącej będą wgrywane zdjęcia dotychczas wykonane jak również kolejne zdjęcia stworzone w przyszłości, co w sposób dostateczny przemawia za tym iż nie ma w tym przypadku mowy o sporadycznym czy jednorazowym wydarzeniu.

działalność gospodarcza
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)