Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa o CIT w komisji finansów publicznych. Najmniejsi podatnicy zapłacą niższy podatek?

24
Podziel się:

Niższą daninę zapłacą przedsiębiorcy, których przychód ze sprzedaży brutto nie przekracza 1 miliona 200 tysięcy euro. Niższą daninę, jak zapisano w ocenie skutków regulacji, może zapłacić blisko 400 tysięcy podatników.

Ustawa o CIT w komisji finansów publicznych. Najmniejsi podatnicy zapłacą niższy podatek?
(Bartosz Krupa/East News)

Projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT skierowany do Sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Propozycja wprowadza 15-procentową stawkę podatku dochodowego od osób prawnych dla najmniejszych podatników. Samozatrudnieni zapłacą taki podatek, jak do tej pory.

Niższą daninę zapłacą przedsiębiorcy, których przychód ze sprzedaży brutto nie przekracza 1 miliona 200 tysięcy euro. Jak zapisano w ocenie skutków regulacji, może to dotyczyć blisko 400 tysięcy podatników.

Zmiana wiąże się z kosztami dla finansów państwa. Rocznie jest to około 270 milionów złotych mniej z podatków. Urzędnicy Ministerstwa Finansów są przekonani, że ubytek ten będzie uzupełniony dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Regulacja może wejść w życie od przyszłego roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
leonek_king
8 lat temu
ciekawe posunięcie. 1,2 mln euro obrotu brutto to daje obrót netto ok. 4 mln netto. ciekawe, które spółki wykazują tak niskie obroty....... ciekawe, którzy przedsiębiorcy o tak małych dochodach zakładają spółki handlowe? chyba ci, którzy od razu planują zrobić wała i nie odpowiadać majątkiem. do tego spółka zapłaci mniejszy podatek ale od dywidendy tak będzie młócka. To posunięcie to bardzie pod publikę niż pod przedsiębiorców. gdyby to odnosiło się do osób prowadzących działalność płacących PIT to byłoby to ważne
mmm
8 lat temu
[QUOTE] Zmiana wiąże się z kosztami dla finansów państwa. Rocznie jest to około 270 milionów złotych mniej z podatków. [/QUOTE] A o ile można by zmniejszyć podatki gdyby zniesiono w końcu przywileje emerytalne dla cwaniaków co nie płacą składek a emeryturę mają po 15 latach? Przywileje rujnują Polskę, kosztują 140 mln zł dziennie!!!
wito49854
8 lat temu
Podwyższają podatki, tworzą regulacje, przez co rosną ceny, rośnie bezrobocie i szara strefa, ulgi zabierają. Firmy padają, ludzie tracą pracę, emerytur nie będzie. O przyszłość musimy zatroszczyć się sami. Jedynie edukacja zawodowa i finansowa może nas ustrzec przed finansowymi kłopotami. Piszą w książce "Emeyrtura nie jest Ci potrezbna" o dochodzeniu do zamożności, tworzeniu swojego majątku. Wiele "polskich" przykładów.
tgy
8 lat temu
Przy wysokich podatkach na rynku utrzymują się tylko firmy które kombinują .Jeśli masz pomysł na biznes i talent to nic nie znaczy jak bedziesz sie bał kupić faktury kosztowej
MKoro
8 lat temu
Co z tego, że spółka z o.o. zapłaci 15 procent podatku, jeśli jej właściciele z pozostałych 85 procent będą musieli oddać połowę? Każdego człowieka szlag trafia, kiedy państwo zabiera więcej pieniędzy, niż zostawia temu, kto te pieniądze zarobił. Tym bardziej, jeśli zabrane miliardy idą na realizację populistycznych obiecanek.
...
Następna strona