Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Wolne za 11 listopada

0
Podziel się:

Za przypadające w sobotę "zmarnowane" święto Dnia Niepodległości pracodawca musi przydzielić zatrudnionym dodatkowy dzień wolny.

Wolne za 11 listopada

Dotyczy to wszystkich firm, w których tydzień pracy liczy się od poniedziałku do piątku. Jeżeli zgodnie z ustalonym planem święto państwowe jest dla kogoś normalnym dniem roboczym, czyli "nie traci" on przypadającego z jego tytułu wolnego dnia, nie należy się mu dodatkowy wypoczynek.

ZOBACZ TAKŻE:

Wciąż natomiast nie wiadomo jakie przepisy obowiązywać będą przy naliczaniu dni wolnych za święta Bożego Narodzenia.

Zgodnie z dotychczasowymi przepisami jeden z dwóch przypadających w tygodniu świątecznych dni powinien być odpracowany. Z taką sytuacją spotkaliśmy się już w tym roku podczas tak zwanej "długiej majówki". W niektórych zakładach szefowie, zgodnie z przysługującym im prawem zażadali od pracowników poświęcenia jednej z sobót na odpracowanie jednego z majowych świąt. Ponieważ taka sytuacja miała tym roku powtórzyć się także w grudniu, rząd zaproponował odpowiednią poprawkę, która miała temu zapobiec.

Proponowana nowelizacja Kodeksu Pracy znajdzie się w Sejmie 18 listopada. Jeżeli zostanie przyjęta - a wszytko na to wskazuje - grudniowych świąt odpracowywać nie będzie trzeba.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
kadry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)