Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia VAT. Handlowali kawą i słodyczami, okradli państwo na 11 milionów

0
Podziel się:

Oskarżeni korzystali z preferencyjnej, zerowej stawki VAT, bo deklarowali, że będą handlowali za granicą. Towary trafiały jednak na polski rynek.

Wyłudzenia VAT. Handlowali kawą i słodyczami, okradli państwo na 11 milionów
(Jacek Bereźnicki)

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie oskarżyła czternaście osób o wyłudzenie podatku VAT, obrót fikcyjnymi fakturami i pranie pieniędzy. Straty Skarbu Państwa wynoszą ponad 11 milionów złotych.

- Oskarżeni dokonywali w Polsce zakupów artykułów spożywczych: kawy, słodyczy oraz napojów energetyzujących, deklarując ich sprzedaż na rynku niemieckim - wyjaśnia Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

Korzystali z preferencyjnej stawki VAT zero procent. Artykuły nie trafiały do zagranicznego kontrahenta, ale były sprzedawane w Polsce.

Grupę założył i kierował nią mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego Mariusz Ch. - Osoby działały na terenie województwa zachodniopomorskiego od 2009 do 2012 roku - informuje prokurator Wojciechowicz.

Dwie osoby poddały się dobrowolnie karze, przyjmując na siebie obowiązek naprawienia szkody w kwocie 16 milionów złotych. Sprawcom grozi łączna kara do 15 lat pozbawienia wolności.

| Zobacz też: Od lipca koniec korekty podatku VAT w związku z upadłością kontrahenta

|
| --- |

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)