Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w opłacie skarbowej - znikną znaczki

0
Podziel się:

16 listopada Sejm uchwalił nowe przepisy o opłacie skarbowej. Od początku przyszłego roku wycofane z obiegu zostają wszelkie wydane znaki opłaty skarbowej oraz urzędowe druki weksli zawierające tę opłatę.

16 listopada Sejm uchwalił nowe przepisy o opłacie skarbowej.

Zgodnie z ustawą od 1 stycznia 2007 r. opłacie skarbowej nie będą podlegały podania i załączniki do podań, weksle, oświadczenia woli poręczyciela oraz pełnomocnictwa, z wyjątkiem udzielonych w postępowaniu sądowym bądź przed organem administracji publicznej.

Od początku przyszłego roku wycofane z obiegu zostają także wszelkie wydane znaki opłaty skarbowej oraz urzędowe druki weksli zawierające tę opłatę. Od stycznia opłatę będziemy wnosić gotówką w kasie organu podatkowego bądź przelewem na rachunek bankowy, rada gminy może zarządzić jej pobór poprzez inkaso.

Na organy administracji i sądy nałożono obowiązek przekazywania urzędom skarbowym co miesięcznej informacji o przypadkach nieuiszczenia należnej opłaty skarbowej.

Równocześnie zniesiona zostaje opłata administracyjna pobierana przez organy gminy. Każda czynność podlega opłacie wyłącznie wówczas jeśli została wymieniona w ustawie, w wysokości wskazanej w jej przepisach.
Przy okazji zmieniono wysokość opłaty w odniesieniu do niektórych czynności, i tak obecnie za akt małżeństwa zapłacimy 84 zł, za wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych 110 zł, a za odpis skrócony aktu cywilnego 33 zł.

wiadomości
prawo
wiadmości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)