Notowania

węgiel
07-09-2016 (18:39)

Polska nie musi rezygnować z węgla? Prezes GE dla money.pl: Energia z węgla może być przyjazna dla środowiska

Francja postawiła w całości na energię atomową, z kolei Niemcy na energię ze źródeł odnawialnych. Jak powinna zachować się Polska i w oparciu o które źródła powinniśmy budować bezpieczeństwo energetyczne?

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.tv)

Francja postawiła w całości na energię atomową, z kolei Niemcy na energię ze źródeł odnawialnych. Jak powinna zachować się Polska i w oparciu o które źródła powinniśmy budować bezpieczeństwo energetyczne? Zdaniem Beaty Stelmach, prezes GE na Polskę i kraje bałtyckie, kluczem do sukcesu jest różnorodność. I wcale nie trzeba rezygnować z węgla.

- Wierzę w dywersyfikację, czy to mowa o portfelu inwestora, czy o energetyce. Zawsze różnorodność pomaga, dlatego w naszym miksie energetycznym powinny znaleźć się wszystkie technologie - tłumaczy Beata Stelmach.

Jak zaznacza - Polska wcale nie musi rezygnować z energii opartej o węgiel. - Naszym lokalnym zasobem jest węgiel i stawiamy na ten surowiec. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że dzisiejsze technologie pozwalają, by źródła energii oparte o węgiel były przyjazne dla środowiska - tłumaczy prezes GE na Polskę i kraje bałtyckie.

Tagi: węgiel, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2016

RealEnergia z węgla przyjazna dla środowiska! Słowa, słowa, słowa ale bez pokrycia.

08-09-2016

MarcinEnergetyka przyjazna dla środowiska nie wytwarza żadnych substancji uwalnianych swobodni. Tylko zródła odnawialne i atomowe spełniają ten warunek. … Czytaj całość

07-09-2016

jpwszytko to piękne słowa ale co z CO2 ?

Rozwiń komentarze (7)