Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Ikea zapłaci podatek handlowy. Szykuje się też do zakazu handlu w niedzielę

136
Podziel się:

- Temat podatku handlowego jest dla nas gorący. Dyskutowałam o nim na panelach z premierem Morawieckim - mówi prezes Ikea Anna Pawlak-Kuliga. Jak dodaje, trwa wyliczanie ile jej firma będzie musiała zapłacić nowej daniny. Jednocześnie narzeka na pomysł wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.

Ikea zapłaci podatek handlowy. Szykuje się też do zakazu handlu w niedzielę
(jmho/wikimedia/public domain)
bEJIcPYl

- Temat podatku handlowego jest dla nas gorący. Dyskutowałam o nim na panelach z wicepremierem Morawieckim - mówi prezes Ikea Anna Pawlak-Kuliga. Jak dodaje, trwa wyliczanie, ile nowej daniny będzie musiała zapłacić jej firma. Jednocześnie narzeka na pomysł wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.

- Weekendy są głównym kołem zamachowym jeśli chodzi o wzrosty sprzedaży w handlu - mówi szefowa polskiej Ikei o pomyśle zakazu handlu w niedzielę. Jak przyznała poprosiła o dialog w tej sprawie z rządem.

bEJIcPYn

- Pewne kwestie są tu jeszcze w fazie negocjacji. My się temu przyglądamy. To jest dla nas niepokojące - stwierdza Pawlak-Kuliga. Jak tłumaczy, w Ikei w weekendy większość pracowników to studenci. Jej zdaniem oni mogą nie znaleźć alternatywnej pracy w niedzielę. O zwolnieniach nie chce jednak przesądzać.

- Klient powinien mieć prawo decydować, kiedy chce zrobić zakupy - dodaje.

bEJIcPYO
wiadomości
krynica 2016
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(136)
asia
5 lata temu
Co za klamstwo, W WEEKENDY W IKEA PRACUJA W WIEKSZOSCI STUDENCI!!!!!!!!! BESZCZELNOSC I KLAMSTWO 20% STUDENCI 80% PRACOWNICY POZOSTAWIAJACY W DOMU DZIECI I MEZA LUB ZONE
Pozamykac wsz...
5 lata temu
CHWALA Pisowi za zakaz handlu w niedzielę!!!!!!
Egj
5 lata temu
Mozna tylko pozazdrościć takiego sposobu na spedzanie wolnego czasu. Najwięcej najwiecej maja do powiedzenia Ci co nie pracuja w weekendy. Durne urzedasy grzejace stolki, nie majace pojęcia o prawdziwej pracy.
bEJIcPYP
Niezadowolony...
5 lata temu
Zakłady produkujące meble dla IKEA w Polsce pracują w niedziele, dlaczego rząd nie zabroni również pracy w niedziele! Ikea wykorzystuje pracowników, gnębi, na zakładzie pożar, ale kierownictwo każe pracować dalej! Zacznijcie przestrzegać prawa pracy!
Chcemy wolnej...
5 lata temu
Szanowna Pani Prezes, w moim dziale jestem jedyną studentką. Pozdrawiam, niewolnik IKEA
...
Następna strona