Notowania

ikea
11.09.2016 14:04

Ikea zapłaci podatek handlowy. Szykuje się też do zakazu handlu w niedzielę

- Temat podatku handlowego jest dla nas gorący. Dyskutowałam o nim na panelach z premierem Morawieckim - mówi prezes Ikea Anna Pawlak-Kuliga. Jak dodaje, trwa wyliczanie ile jej firma będzie musiała zapłacić nowej daniny. Jednocześnie narzeka na pomysł wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmho/wikimedia/public domain)

- Temat podatku handlowego jest dla nas gorący. Dyskutowałam o nim na panelach z wicepremierem Morawieckim - mówi prezes Ikea Anna Pawlak-Kuliga. Jak dodaje, trwa wyliczanie, ile nowej daniny będzie musiała zapłacić jej firma. Jednocześnie narzeka na pomysł wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.

- Weekendy są głównym kołem zamachowym jeśli chodzi o wzrosty sprzedaży w handlu - mówi szefowa polskiej Ikei o pomyśle zakazu handlu w niedzielę. Jak przyznała poprosiła o dialog w tej sprawie z rządem.

- Pewne kwestie są tu jeszcze w fazie negocjacji. My się temu przyglądamy. To jest dla nas niepokojące - stwierdza Pawlak-Kuliga. Jak tłumaczy, w Ikei w weekendy większość pracowników to studenci. Jej zdaniem oni mogą nie znaleźć alternatywnej pracy w niedzielę. O zwolnieniach nie chce jednak przesądzać.

- Klient powinien mieć prawo decydować, kiedy chce zrobić zakupy - dodaje.

Tagi: ikea, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2016

JanejDzisiaj niedziela ... wybralismy sie z rodzina do kina. Po kinie chcielismy tylko zajrzec do Ikei i Praktikera, zorientowac sie w ofercie materialow … Czytaj całość

11-09-2016

asiaA ja, zwykła osoba, chcę mieć PRAWO decydować, jak chce spędzić niedzielę!!!! I zdecydowanie wolę ją spędzić z mężem w domu, niż w pracy!!!

11-09-2016

mnasdDzisiaj w niedzielę przed południem odwiedziłem centrum handlowe. Parking w 80 % zapełniony samochodami . W powrotnej drodze odwiedziłem biedronkę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (136)