Notowania

petru
07.09.2016 18:25

Petru dla money.pl: Ludzie wyciągną zaraz rękę po program Rodzina "1000+"

Zdaniem Petru spora część z funduszy z programu „Rodzina 500+” nie idzie na dzieci, tylko trafia na przyjemności lub wydatki rodziców, takie jak samochód czy wakacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.tv)

Zdaniem Petru spora część z funduszy z programu "Rodzina 500+" nie idzie na dzieci, tylko trafia na przyjemności lub wydatki rodziców, takie jak samochód czy wakacje. - Zasadą powinien być przegląd, na co trafiają publiczne środki i czy realizują cel na jaki zostały wydane. Nie może to być tak, że "niech ludzie sobie to wydają" - tłumaczy.

- Czy chciał Pan kiedykolwiek podwyżkę? Tak. A później chciał kolejną, bo przyzwyczaił się do nowej pensji. I tak samo będzie z programem "Rodzina 500+". To po pierwsze, a po drugie – program ma kilka wad - mówi money.pl Ryszard Petru.

Szef Nowoczesnej jest zdania, że program przysłużył się do dezaktywizacji zawodowej kobiet. - Kobiety przestają pracować, bo w tej chwili dostają np. 1000 zł. W momencie, gdy dzieci osiągną dorosłość, to pieniędzy już nie będzie, a kobieta nie będzie miała żadnych szans na rynku pracy. Straciła umiejętności, pojawiły się nowe technologie, to jest masa problemów - zaznacza Petru.

Jak wyjaśnia szef Nowoczesnej - gdyby jego partia doszła do władzy, to dokonałaby przeglądu całego programu. Petru nie twierdzi, że natychmiast zlikwidowałby sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz również całą rozmowę z liderem Nowoczesnej:

Tagi: petru, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-09-2016

UcUju daj teraz prace tym młodym. Albo tym po 50-ce. Twoje PO tylko co roku podwyższało stopę bezrobocia i używało psełdonimów Józef Bak.

07-09-2016

najpierwtyRozlicz się lepiej sam z kasy, którą przekazałeś na konto żony, przy POdziale majątku, tuż przed zaprzysiężeniem na osła. Czego się tak mendozauro … Czytaj całość

07-09-2016

PracownikTrochę poluzowali bo tak dalej byc nie moglo bisnesmeni si bogacili a pracownikowi glodowr pensje. Co to za pensja jak kobieta za +500 oplaci die nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (337)