Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Ryszard Petru dla money.pl: Mam ochotę zostać premierem

298
Podziel się:

- Chciałbym zastąpić Beatę Szydło i zostać premierem - mówi wprost szef Nowoczesnej.

Ryszard Petru dla money.pl: Mam ochotę zostać premierem
(Beata Zawrzel/REPORTER)

- Chciałbym zastąpić Beatę Szydło i zostać premierem - mówi wprost szef Nowoczesnej. Choć do wyborów jest daleko, to Petru jest pewien, że czas gra na jego korzyść. Od czego zacząłby expose "premier Ryszard Petru"? - Na początku trzeba posprzątać po Prawie i Sprawiedliwości, a później budować silną Polskę - deklaruje w rozmowie z money.pl. Jednocześnie zdradza, że w jego gabinecie nie byłoby miejsca dla obecnego wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Ryszard Petru nie ma wątpliwości, że plan obecnego wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego nie ma żadnych szans na realizację. Czy wziąłby ministra do swojego gabinetu? – Oczywiście, że nie. To jest sympatyczny człowiek. Nie wyobrażam sobie, żeby u mnie w rządzie pracował ktoś, kto tylko zrobił prezentację i wmówił Polakom, że będą to jeść. Nikt na świecie nie wyżywił się prezentacją komputerową - mówi Ryszard Petru.

Główne postulaty? To de facto powtórzenie obietnic z kampanii wyborczej: wprowadzenie zasady Wilczka - co nie jest zabronione, jest dozwolone. Na dodatek na początek Petru planowałby reformę systemu podatkowego i uspokojenie sytuacji politycznej. Zdaniem Petru, zagraniczni inwestorzy boją się polskiego rynku i nie mają ochoty u nas inwestować.

- Trzeba wprowadzić przewidywalne reguły gry. Na przykład nie może być tak, że raz się tworzy, a raz zamyka gimnazja. Nie może być tak, że jeden rząd wprowadza Otwarte Fundusze Emerytalne, a drugi rząd je likwiduje. Musi być jakaś trwałość i przewidywalność - mówi Ryszard Petru.

W kwestiach finansowania budżetu Petru chciałby wprowadzić zasadę zrównoważonego budżetu. W tej sprawie Nowoczesna już złożyła projekt ustawy, jednak ugrzązł on w sejmie. - Mogę zadeklarować, że za moich rządów Polacy nigdy nie wpadną w pułapkę zadłużenia - obiecuje podczas rozmowy.

Zobacz także: Zobacz także całą rozmowę z liderem Nowoczesnej w money.pl:
wiadomości
krynica 2016
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(298)
Krzyżak.
7 lat temu
Chyba zostaniesz premierem 6 króli.
iga
7 lat temu
PETRU - NATYCHMIAST DO LEKARZA !!! CHOROBA WAŁĘSY ZBIERA CORAZ WIĘKSZE ŻNIWO !!! I JAK WIDAĆ JEST BARDZO ZARAŻLIWA!!!
PIOTER
7 lat temu
TY może wreście pokaż że coś wiesz zamiast robić z siebie ciągle błazna.
twój wielbici...
7 lat temu
Rysiek żeby zostac premierem nie wystarczy mieć ochote Trezba jeszcze odrózniac konia od Rubikonia i Rubikonu.
RĘCE OPADAJĄ ...
7 lat temu
niech dalej gada jak gada - to PIS będzie u władzy 25 lat ----to ci dopiero mąż stanu ???? błahhaahaha
...
Następna strona