Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brexit
09.09.2016 06:36

Rafalska dla money.pl: Możliwy jest niższy ZUS dla firm. Są spore środki w Funduszu Pracy

- Będziemy te wszystkie pomysły analizować. Jestem otwarta na propozycje - mówi money.pl minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska o pomyśle obniżenia składek na ZUS dla najmniejszych firm. Przyznaje, że może to być możliwe dzięki Funduszowi Pracy. Jednocześnie wyklucza wprowadzanie emerytur obywatelskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.tv)

Minister rodziny wyklucza wprowadzenie przez PiS emerytur obywatelskich, ale bierze pod uwagę obniżenie składek ZUS dla najmniejszych firm - Jestem otwarta na propozycje - mówi money.pl minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Przyznaje, że może to być możliwe dzięki wyższym wpływom do Funduszu Pracy.

Część posłów PiS lobbuje za stworzeniem specjalnych zasad dla mikrofirm. Gdy ich przychód nie przekracza 5 tys. zł, chcą rezygnacji z ryczałtowego ZUS-u w wysokości ok. 1120 zł. Zamiast tego proponują 25-proc. podatek.

- Jeśli ta fala powrotów (z Wielkiej Brytanii - przyp. red.) będzie większa, a nasze programy będą cieszyły się zainteresowaniem, to mamy taką możliwość, bo Fundusz Pracy jest w dobrej sytuacji finansowej - mówi Rafalska.

Minister przyznaje, że sprecyzowanych działań dla Funduszu jeszcze nie ma, ale mogą to być na przykład specjalne programy związane ze startem działalności, w których ZUS rzeczywiście byłbym znacząco obniżony.

Rafalska przyznaje, że nie jest zwolenniczką emerytury obywatelskiej w równej wysokości dla wszystkich Polaków. - Nie rozmawiamy o tym. Nie ma takiego pomysłu. Jesteśmy na etapie przeglądu emerytalnego, na razie przeprowadzamy też projekt prezydencki. Wariant emerytury obywatelskiej nie jest brany pod uwagę - zapewnia Rafalska.

Jak dodaje, już dziś dzieje się dużo wokół emerytur. Wymienia tu kwestię oskładkowania umów cywilnoprawnych i planów wprowadzenia jednolitego podatku.

Tagi: brexit, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2016

xxccMinimalna dla kazdego obywatela Polski 2000,- plus uwzglednic lata pracy,wykształcenie

09-09-2016

anikbiora przyklad z zachodu prosze placic co roku godnie emerytom jak zachod za lata pracy a najwiecej dostaja w Polsce nieroby,

09-09-2016

AśkaNiech oskładkują wreszcie policjantów, sędziów i innych takich, to od razu będą pieniądze ne emerytury i inne

Rozwiń komentarze (209)