Notowania

Z programu 500+ popłyną dodatkowe pieniądze? Rafalska w money.pl: To koszt 1,5 mld zł

Program 500+ z zasadą złotówka za złotówkę kosztowałby o 1,5 mld zł więcej - mówi money.pl minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.tv)

Program 500+ z zasadą złotówka za złotówkę kosztowałby o 1,5 mld zł więcej - mówi money.pl minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak dodaje, zmiany w 500+ mogą się pojawić wiosną przyszłego roku, kiedy efekty programu zostaną poddane ocenie.

Do kwietnia przyszłego roku Ministerstwo Rodziny ma przedstawić kompleksowy raport na temat programu Rodzina 500+. Ewentualnie wtedy może dojść do korekt. - Nie ma potrzeby na bieżąco nowelizować ustawy - uważa Elżbieta Rafalska.

Pytana o wprowadzenie do świadczenia wychowawczego systemu złotówka za złotówkę, dzięki czemu rodzice mogliby otrzymywać 450 zł, jeśli przekraczają o 50 zł kryterium dochodowe, przyznała, że to kosztowne rozwiązanie.

- Program kosztowałby 1,5 mld zł więcej, a być może świadczenie byłoby tak zmniejszone, że nie miałoby mocnego oddziaływania - odpowiada. Przyznała jednak, że i taką zmianę będzie rozważał w kwietniu przyszłego roku rząd.

- Program 500+ wpłynął nawet na życzenia dla nowożeńców. Teraz oprócz zdrowia, szczęścia i pomyślności życzy się także szybkiego 500+. - Przyłączam się do tych życzeń - mówi money.pl Elżbieta Rafalska.

Minister rodziny stwierdziła, że program jest na bieżąco i sprawnie obsługiwany. Przyznała jednak, że według najnowszych danych nadal jeszcze 100 tys. dzieci i ich rodziców oczekuje na wypłatę świadczenia. 500+ pobiera już 3,72 mln dzieci.

- Nie możemy mówić, że to kwestia opóźnień. Jeśli ktoś składał wniosek 20 czerwca, to gmina ciągle ma czas na wypłatę świadczeń - mówi Rafalska i przypomina, że urzędy mają trzy miesiące na wypłatę pieniędzy.

Tagi: rafalska, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-09-2016

PaNGdyby te 500+ pobierało 3,72 mln dzieci, byłoby dobrze. Ale g... prawda, większość tych pieniędzy idzie na używki rodziców. I to jest prawda. … Czytaj całość

08-09-2016

waldi500+ jest nie sprawiedliwy podzial. Moj kolega wraz z zona maja wieksze dochody jak moja rodzina i otrzymuje 500 na drugie dziecko bez wzgledu na … Czytaj całość

08-09-2016

NieBioreAlePopieramOlać te durne komentarze! Anglia i pozostałe kraje Europy zachodniej mają dobry socjal! U nas w końcu coś dali i lawina hejtu! Ja jestem za, a nawet … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (219)