Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Rafał Sonik dla money.pl: Wypowiedzi wicepremiera Morawieckiego są satysfakcjonujące. Chce słuchać przedsiębiorców

- Dla mnie wypowiedzi wicepremiera i ministra rozwoju są więcej niż satysfakcjonujące. Widzę wysiłek, żeby sytuację przedsiębiorstw rozpoznać. Jest chęć na to, by wiedzieć co się tam dzieje i wyjść temu naprzeciw - opowiada money.pl Rafał Sonik, przedsiębiorca i sportowiec. Zdradza szczegóły rozmowy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim z Krynicy Zdrój.

Co rząd może zrobić dla polskiego biznesu, dla przedsiębiorców? Czy może jedynym zadaniem rządzących jest nieprzeszkadzanie? - Nie chcę się wypowiadać o kolejnictwie, energetyce, na temat oprogramowania, handlu detalicznego. Chce się skupić na nieruchomościach, bo na tym znam się najlepiej - tłumaczy. Wyjaśnia, że miał okazję na chwilę rozmowy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim właśnie w tych sprawach. I Rafał Sonik jest z tej rozmowy zadowolony. Dlaczego? Bo wicepremier podawał "konkrety".

Zdaniem Sonika polskie nieruchomości komercyjne jako inwestycja powinny być szerzej i łatwiej dostępne. - Rząd zaczyna to rozumieć i powoli coś robić - dodaje. Ostrzega jednak przed przeregulowaniem rynku.

Money.pl

Money.pl i Wirtualna Polska byli głównymi partnerami medialnymi XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nadawaliśmy z Forum na żywo. Przez trzy dni - od 5 do 7 września - działało nasze studio i redakcja.

Czytaj także
Polecane galerie
ttt
2017-09-26 22:37
zapomniałem o sądach gospodarczych..teraz prosty i oczywisty spór trwa dwa lata i gościa który nie płaci, nic z nim nie mogę zrobić do zakończenia postępowania..po nim mogę się starać o zwrot poniesionych kosztów..pomijam że to nie wypłacalny gościu,,pieniędzy nie zobaczę,,i mimo że ja na tej współpracy nic nie zarabiam, mam tylko straty to chce jeszcze od tego Podatki...w tym jest cały problem..
ttt
2017-09-26 22:33
dopóki się płaci podatek od wystawionej faktury a nie zapłaconej to się nic nie zmieni...to największe firmy rozwalają małe z nie płaconymi fakturami...
aaa
2017-09-26 08:06
Dużo mniejsi (przedsiębiorcy), i normalni ludzie widzą, że jest zdecydowanie lepiej. Brawo panie Morawiecki. Nikt po 1989 r. nie osiągnął tak wiele, co Pan.
Pokaż wszystkie komentarze (46)