Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Konflikt w rządzie o kompetencje? Mateusz Morawiecki ucina spekulacje

9
Podziel się:

- Nie ma żadnego konfliktu w rządzie, nie ma wchodzenia w kompetencje - powiedział money.pl wicepremier Mateusz Morawiecki. O co chodzi? O projekt przedłużenia niższej stawki ZUS dla prowadzących działalność gospodarczą. Projekt przedstawiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we wtorek. A nie było tajemnicą, że w Ministerstwie Rozwoju od dawna trwały takie prace.

Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne tworzą konkurencyjne projekty?
Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne tworzą konkurencyjne projekty? (REPORTER)

- Dla przedsiębiorców to wręcz idealna sytuacja. Im więcej pomysłów, tym lepsze rozwiązania się uda stworzyć. Nad pomysłem zmian i wydłużenia preferencyjnej stawki ZUS pracuje wspólnie wicepremier Jarosław Gowin, minister Elżbieta Rafalska i mój resort. Wspólnie staramy się walczyć z kwadraturą koła w tym przypadku. Dobrze wiemy, że dłuższa ulga ZUS obciąża budżet. Jednocześnie wiemy, że po 2 latach znika spora część małych biznesów. I nad tym razem pracujemy - wyjaśnił money.pl wicepremier Mateusz Morawiecki.

O co chodzi? O pomysł wydłużenia preferencyjnej stawki ZUS dla prowadzących działalność gospodarczą do 3 lat. W tej chwili mniejszą stawkę można płacić przez dwa lata. Dodatkowy rok chce dorzucić Elżbieta Rafalska, szef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Zobacz co o nim mówi minister Rafalska

Nie jest tajemnicą, że swój pomysł w tym zakresie miał resort rozwoju. Pracowała nad nim Jadwiga Emilewicz, wiceminister. Ministerstwo miało jednak inny pomysł - mniejsze składki mieli płacić przedsiębiorcy, którzy osiągają niższy miesięczny dochód. Stąd pojawiły się głosy, że pomiędzy resortami rozpoczęła się rywalizacja o własną inicjatywę.

Wicepremier dwukrotnie podkreślił, że w tej kwestii nie ma żadnego sporu kompetencyjnego pomiędzy poszczególnymi resortami. Zarzekał się, że wszyscy działają dla dobra przedsiębiorców.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Polak
6 lat temu
Jak tak będą myślec to wymyślą że jak ktoś zwinie biznes po 2 latach to będzie musiał oddać ulgę z odsetkami
jacekk
6 lat temu
Mateusz Krzywousty jak zwykle mija się z prawdą.
piotr
6 lat temu
Który z obecnych ministrów ma kompetencje by zajmować swój stołek ? Widzę tylko jedną osobę,panią Streżyńską a reszta,to .........
Dojna zmiana
6 lat temu
Misiewicze zaczynają skakac sobie do gardeł o cieple posadki. Sam fakt sprawowania funkcji bez kompetencji już im nie wystarczy
ax
6 lat temu
ZUS miał być PROPORCJONALNY do dochodów, jak w każdym cywilizowanym kraju. Wydłużanie tzw. ulgi do 3 lat to tylko POGŁĘBIANIE obecnej patologii, która spycha setki tysięcy Polaków w szarą strefę, a najlepiej zarabiających zachęca do oszustw, czyli zamiany etatu na fikcyjną działalność (zrobił to ostatnio bandyta Kurski będący prezesem TVP).