Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aktywa funduszy zmalały o 1,4 mld złotych

0
Podziel się:

Na koniec maja fundusze inwestycyjne zarządzały aktywami w wysokości 102,8 mld złotych.

Aktywa funduszy zmalały o 1,4 mld złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Aktywa zarządzane przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych spadły w maju o 1,3 proc. i wynosiły na koniec miesiąca 102,8 mld złotych - wynika z raportu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Analizy Onilne. Tym samym po 14 z rzędu miesiącach wzrostu wartości aktywów nastąpił ich spadek, który w ujęciu wartościowym wyniósł 1,4 mld złotych.

_ Zakończona w maju seria z pewnością nie należała do najdłuższych, gdyż w latach 2001-2003 aktywa funduszy inwestycyjnych rosły przez 27 kolejnych miesięcy. Warto jednak zauważyć, że od lokalnego dołka z lutego 2009 roku do końca maja 2010 roku aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły o 52 proc. _ - dodano w raporcie.

Negatywnie na poziom aktywów wpływał w maju wynik zarządzania, z kolei pozytywny wpływ miał napływ nowych środków.

_ W związku ze złą sytuacją na rynkach kapitałowych majowy wynik zarządzania wyniósł -1,9 mld złotych. Dodatni wpływ na wartość aktywów miał natomiast pozytywny bilans sprzedaży, który zgodnie z naszymi szacunkami wyniósł 550 mln złotych. Jak widać pogorszenie koniunktury na giełdzie nie przekreśliło szans na kontynuację trwającej od 13 miesięcy serii napływu nowych środków _ - uważają autorzy raportu.

fundusze
inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)