Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze
08.03.2010 14:00

Aktywa TFI wzrosły w lutym o 30 mln złotych

Na koniec miesiąca aktywa zarządzane przez TFI wynosiły 94,8 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tym samym aktywa zgromadzone w TFI zwiększyły się do 94,8 mld złotych. Był to dwunasty z rzędu ich wzrost - podano w raporcie sporządzonym przez Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

_ Nie najlepsza sytuacja na giełdach, wywołana kulminacją wiadomości o problemach Grecji i potencjalnych kłopotach innych krajów, w polskich warunkach doprowadziła do spadków indeksów WIG i WIG20 odpowiednio o 3,4 proc. oraz 4,9 proc. Wobec dodatnich, lecz dużo niższych zmian wartości indeksu obligacji, wypracowany przez zarządzających wynik był po raz pierwszy od roku ujemny _ - napisano w analizie.

_ Jednak wartość aktywów zarządzanych przez krajowe Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wzrosła w lutym, po raz dwunasty z rzędu i wyniosła 94,81 mld zł. Dynamika wzrostu wartości środków zgromadzonych w funduszach była wprawdzie symboliczna i wyniosła nieco ponad 30 mln zł, jednak w obliczu niezbyt sprzyjającego otoczenia można to uznać za sukces _ - dodano w raporcie.

Analizy Online szacują, że saldo wpłat i wypłat środków z TFI było w lutym po raz dziesiąty z rzędu dodatnie i wyniosło 900 mln złotych.

Rok temu, w lutym 2009 roku, wartość aktywów TFI osiągnęła najniższy poziom od momentu wybuchu kryzysu, 67,5 mld złotych.

_ Obecna wartość jest o blisko 30 mld wyższa, ale jedynie piąta część tego przyrostu jest pochodną ponownego wzrostu zainteresowania, wyrażonego nadwyżką nowych wpłat nad umorzeniami. Aż 4/5 owego wzrostu wynika ze wzrostu wartości cen instrumentów, w które w sposób pośredni lub bezpośredni inwestują zarządzający funduszami _ - napisano.

Tagi: fundusze, inwestowanie, inwestycja, tfi, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz