Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ambitne plany TFI SEB

0
Podziel się:

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SEB (SEB TFI) nie wyklucza przejęć na rynku, także funduszy emerytalnych. SEB TFI chce mieć na koniec roku ponad 2 mld zł aktywów wobec 1,75 mld zł na koniec stycznia – przy oczekiwaniach wzrostu rynku o 7-10 mld zł, powiedziała Ewa Małyszko, prezes TFI SEB. / ISB /

W czwartek przedstawiciele szwedzkiej grupy bankowej SEB poinformowali, że w Polsce interesują ich przejęcia na rynku bankowym, ale także funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeniowym. Jednym z filarów rozwoju SEB w Polsce ma być właśnie TFI.

„Patrzymy, jak wygląda sytuacja na rynku i analizujemy. Dobrze by było, gdyby można dołożyć do tego fundusz emerytalny, bo wtedy można zbudować skuteczniejszą sieć sprzedaży. Trzeba mieć szerszą gamę produktów” – powiedziała w rozmowie z ISB Małyszko.

„Musimy poczekać, jakie decyzje podejmie nasz akcjonariusz i jakie plany przygotuje. W końcu nieraz jest tak, że przy towarzystwie ubezpieczeniowym działa fundusz emerytalny, co ułatwia sprawę i polepsza sieć dystrybucji” – dodała prezes TFI.

Jej zdaniem, druga połowa roku będzie charakteryzować się napływem środków do funduszy obligacyjnych.

„Bardzo chcielibyśmy, żeby rynek wzrósł w 2005 roku o 7-10 mld zł, natomiast my chcielibyśmy wrócić z powrotem do 2 mld z aktywami” – powiedziała Małyszko.

„Czy nam się to uda – zobaczymy, bo coraz częściej widzimy, że sieci sprzedaży zaczynają promować swoje produkty głównie” – dodała.

Na koniec stycznia aktywa wszystkich funduszy wyniosły 39,7 mld zł, natomiast TFI SEB miało 1,75 mld zł aktywów.

Prezes SEB TFI przyznała, że towarzystwo prowadzi rozmowy z bankami spółdzielczymi w sprawie wprowadzenia funduszy SEB do ich sieci dystrybucji.

„Szukamy także innych alternatyw, np. spółek pośrednictwa finansowego i aktywnie nad tym pracujemy, podobnie jak nad tym, w jaki sposób dotrzeć do sieci agentów ubezpieczeniowych” – powiedziała także prezes.

Małyszko zapowiedziała również wprowadzenie funduszy funduszy.

„Czekamy na rozwiązanie dotyczące korzystnych regulacji podatkowych dla umbrella funds. Jeżeli pojawią się takie sygnały, to przekształcimy nasze fundusze” – zapowiedział prezes TFI SEB.

Do oferty ma zostać włączony także fundusz rynku pieniężnego.

„Nie wiemy, czy uda nam się to zrobić w tym roku, bowiem chcemy też wprowadzać fundusze SEB-u. Otwieramy także asset management” – dodała Małyszko.

fundusze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)