Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do funduszy napłynęło prawie 480 mln zł nowych środków

0
Podziel się

Większość środków trafiła do funduszy gotówkowych i pieniężnych.

Do funduszy napłynęło prawie 480 mln zł nowych środków
(Amaxim/Dreamstime)
bEgsFuPp

Sprzedaż netto w TFI wyniosła w sierpniu 479,2 mln zł, większość środków płynęła do funduszy gotówkowych i pieniężnych - wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

_ Sierpniowa wartość salda wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych była bardzo zbliżona do lipcowej i z uwzględnieniem środków zaangażowanych w konwersję jednostek uczestnictwa wyniosła 479,2 mln zł. Jednak w odróżnieniu od poprzedniego miesiąca, na kwotę tę złożyła się znacznie wyższa aktywność inwestorów. Zarówno wartość wpłat (6,4 mld zł), jak i wypłat (5,9 mld zł) była o około 1/3 wyższa niż w lipcu _ - napisano w raporcie.

Od początku roku wpłaty netto do TFIwyniosły 6,8 mld zł.

bEgsFuPr

W sierpniu inwestorzy najczęściej wybierali fundusze gotówkowe i pieniężne.

_ Ponownie najwięcej środków netto napłynęło do funduszy pieniężnych i gotówkowych, które w sierpniu pozyskały kolejne 672,4 mln zł (4,4 mld zł od początku roku). Klienci powrócili również do funduszy dłużnych, które po dwóch miesiącach negatywnych przepływów, zakończyły miesiąc z przewagą wpłat nad wypłatami na poziomie 84,8 mln zł _ - podano w raporcie.

_ Po 5 nie najgorszych miesiącach, znaczący odpływ netto odnotowały fundusze akcyjne. Wartość nabyć przekraczająca 2 mld zł nie wystarczyła do utrzymania dodatniego salda sprzedaży, bowiem suma odkupień była o 210,9 mln zł wyższa (2,3 mld zł). Mimo to bilans sprzedaży od początku roku pozostaje na dodatnim poziomie 263,5 mln zł _ - dodano w opracowaniu.

Na początku września Analizy Online wstępnie szacowały napływ środków do TFIw sierpniu na 300-400 mln zł.

bEgsFuPx
bEgsFuPS
fundusze
inwestycje
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)