Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do końca roku bez prowizji w TFI SKARBIEC

0
Podziel się:

Do 31 grudnia tego roku przedłużona została promocja polegająca na zniesieniu prowizji pobieranej przy zakupie jednostek uczestnictwa funduszy bezpiecznych w SKARBCU.

bEKnFxDV

Do 31 grudnia tego roku przedłużona została promocja polegająca na zniesieniu prowizji pobieranej przy zakupie jednostek uczestnictwa funduszy bezpiecznych zarządzanych przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC: Skarbiec-Kasa, Skarbiec-Obligacja i Skarbiec-Dolarowa Obligacja.

- Zdecydowaliśmy się na przedłużenie promocji, ponieważ jesteśmy zadowoleni z jej dotychczasowych rezultatów - powiedział Andrzej Dorosz, prezes zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC.

- Brak opłaty manipulacyjnej zwiększa rentowność netto funduszy bezpiecznych, co z kolei ma zachęcić inwestorów do lokowania w nich oszczędności - dodał prezes Dorosz.

bEKnFxDX

Od stycznia tego roku do końca czerwca aktywa funduszy bezpiecznych zarządzanych przez SKARBIEC wzrosły o ponad 20,4%.

Fundusz SKARBIEC-KASA to klasyczny fundusz rynku pieniężnego. Swoje aktywa lokuje w krótkoterminowe papiery dłużne o najwyższej wiarygodności (przede wszystkim w bony skarbowe i obligacje Skarbu Państwa o zmiennym oprocentowaniu). Fundusz jest alternatywą dla rachunków osobistych (ROR), krótkoterminowych lokat bankowych, lub lokat a'vista. Zysk z inwestycji w fundusz Skarbiec-Kasa wyniósł w pierwszym półroczu 8,03%, co w skali roku daje 16,11%.

SKARBIEC-OBLIGACJA jest funduszem instrumentów dłużnych. Aktywa lokuje przede wszystkim w długoterminowe papiery dłużne - głównie obligacje Skarbu Państwa. Fundusz stanowi alternatywę dla średnio- i długoterminowych lokat bankowych (np. jednorocznych) lub bezpośredniego inwestowania w obligacje. Od początku roku do końca czerwca wartość jednostki uczestnictwa funduszu wzrosła o 7,14%, co daje rentowność roczną na poziomie 14,31%.

SKARBIEC-DOLAROWA OBLIGACJA powstał w lutym tego roku i jest najmłodszym funduszem bezpiecznym w ofercie SKARBCA. Aktywa funduszu są lokowane w zagraniczne papiery dłużne, których wartość wyrażona jest w dolarach. Skarbiec-Dolarowa Obligacja jest propozycją przede wszystkim dla osób oszczędzających na depozytach dolarowych w bankach którzy w długim okresie oczekują wyższej rentowności. Od początku działalności do końca czerwca wyrażony w dolarach zysk z inwestycji w ten fundusz wyniósł 3,32%, co w skali roku daje 9,84%.

bEKnFxEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)