Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
citi
10.12.2002 16:07

Fundusz mieszany CitiObligacji Dolarowych zebrał 9,5 mln USD

Inwestorzy złożyli zapisy na certyfikaty inwestycyjne mieszanego funduszu CitiObligacji Dolarowych o wartości 9,467 mln USD. Kolejną emisję fundusz planuje w pierwszym kwartale 2003 roku

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował TFI Banku Handlowego.

'Wyniki subskrypcji są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Chcemy, żeby CitiObligacji USD na stałe znalazł się w ofercie naszego TFI. Subskrypcje będziemy powtarzać cyklicznie, raz na kwartał. Kolejną emisję certyfikatów funduszu zaplanowaliśmy na pierwszy kwartał przyszłego roku' - napisano we wtorkowym komunikacie.

Zapisy na certyfikaty inwestycyjne trwały od 18 listopada do 6 grudnia 2002 roku. Fundusz oferował od 5.000 do 100.000 certyfikatów inwestycyjnych serii A.

Klienci składali zapisy na co najmniej 5 certyfikatów o cenie emisyjnej 1.000 USD każdy.

Certyfikaty inwestycyjne funduszu będą notowane na Centralnej Tabeli Ofert. Fundusz planuje wprowadzić certyfikaty na CTO do 15 stycznia 2003 roku.

Certyfikaty inwestycyjne będą wykupywane przez fundusz na żądanie uczestnika raz na miesiąc, w dniu wykupu przypadającym na ostatni dzień wyceny w danym miesiącu. Wykupione certyfikaty będą umarzane.

Fundusz wykupi certyfikaty inwestycyjne po cenie równej wartości aktywów netto funduszu na certyfikat w dniu wykupu.

Dochód ze sprzedaży na CTO certyfikatów inwestycyjnych nabytych w ofercie publicznej jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych do 31 grudnia 2003 roku, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych.

CitiObligacji USD to pierwszy fundusz w ofercie TFI Banku Handlowego SA nominowany w dolarach amerykańskich.

'Certyfikaty funduszu są skierowane do osób poszukujących produktów, które pozwalają zagospodarować oszczędności dolarowe bardziej efektywnie niż depozyt bankowy, przy zbliżonym poziomie bezpieczeństwa' - podało Towarzystwo.

Fundusz będzie lokował swoje aktywa głównie w tytuły uczestnictwa innych funduszy inwestycyjnych o strategii opartej na inwestycjach w dłużne papiery wartościowe nominowane w dolarach, mających siedzibę za granicą i zarządzanych przez Citigroup Asset Management.

W listopadzie aktywa wszystkich funduszy zarządzanych przez TFI Banku Handlowego SA zanotowały rekordowy w tym roku 25 proc. wzrost (o 135,5 mln zł) w stosunku do stanu na koniec października.

Aktywa siedmiu funduszy zarządzanych przez TFI Banku Handlowego SA (nie uwzględniając CitiObligacji USD) wynosiły na koniec listopada ponad 682 mln zł.

Tagi: citi, fundusze, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz