Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz nieruchomości Arka kupił biurowiec w Warszawie za 52 mln zł

0
Podziel się:

Fundusz Nieruchomości Arka BZ WBK zakupił poprzez spółkę celową biurowiec w Warszawie za 51,8 mln zł netto./ ISB /

bFgivLDV

Fundusz Nieruchomości Arka BZ WBK zakupił poprzez spółkę celową biurowiec w Warszawie za 51,8 mln zł netto, podał fundusz w komunikacie w poniedziałek.

„Aleje Ujazdowskie 10 to 10-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A oferujący pod wynajem powierzchnię 3.911 m2. Głównym najemcą jest kancelaria prawna Wardyński i Wspólnicy” – czytamy w komunikacie.

Jest to kolejna warszawska inwestycja funduszu nieruchomości Arka – wcześnie zakupił on nieruchomość handlowo-usługowa „Galeria pod Dębami” oraz „Centrum Logistyczne Ożarów” w Broniszach koło Warszawy.

bFgivLDX

Zgodnie z założeniami polityki inwestycyjnej, nie mniej niż 50% wartości portfela nieruchomości stanowić mają nieruchomości biurowe, pozostałe środki zostaną przeznaczone na nabycie nieruchomości handlowych, magazynowych i mieszkaniowych, których udział nie może przekroczyć 25%.

Pod koniec sierpnia fundusz nieruchomości Arka zakupił nieruchomości we Wrocławiu za ponad 68 mln zł.

W przypadku lokalizacji jedna czwarta środków funduszu ma zostać ulokowana w Warszawie i jej okolicach; kolejne 25% lub więcej w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Trójmieście i Szczecinie. Dodatkowo, do 20% portfela nieruchomości może zostać zainwestowane w Czechach i na Węgrzech.

Fundusz Nieruchomości Arka jest jednym z trzech polskich działających na polskim rynku funduszy tego typu. Jego certyfikaty są notowane na warszawskiej giełdzie. Dwa pozostałe to podmioty należące do TFI Skarbiec i TFI BPH.

bFgivLEy
fundusze
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)