Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Legg Mason TFI wprowadzi nowe fundusze

0
Podziel się:

Legg Mason TFI (dawniej TFI Banku Handlowego) zamierza wprowadzić rodzinę nowych funduszy, które będą wyróżniać się z pośród innych tego typu produktów obecnych na rynku polskim.

Legg Mason TFI (dawniej TFI Banku Handlowego) zamierza wprowadzić rodzinę nowych funduszy, które będą wyróżniać się z pośród innych tego typu produktów obecnych na rynku polskim, zapowiedział we wtorek prezes zarządu Legg Mason TFI, Tomasz Jędrzejczak.

„Wprowadzimy rodzinę funduszy i w tej chwili trwają prace nad wnioskami, których może być kilkanaście. Trudno nam ocenić jak długo potrwa odpowiednia notyfikacja tych funduszy w Komisji Nadzoru Finansowego. Z pewnością, pierwsze nowe fundusze chcielibyśmy wprowadzić na początku przyszłego roku” – powiedział na konferencji Jędrzejczak.

Legg Mason TFI zastanawia się nad wprowadzeniem między innymi funduszy Value Trust, małych spółek amerykańskich czy micro spółek amerykańskich. „Legg Mason TFI nie będzie bezpośrednio zarządzać tymi funduszami, a jedynie będziemy ich przedstawicieli w Polsce. Jedynie w przypadku wprowadzenia funduszu o charakterze lokalnym czy regionalnym to będziemy my nimi zarządzać”- powiedział prezes.

Według prognoz Tomasza Jędrzejczaka indeksy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie będą pod koniec roku na tym samym poziomie co obecnie. „Nie oznacza to, że sesję będą spokojne wręcz przeciwnie zakładamy dużą nerwowość. Jeżeli chodzi o rynek obligacji to oczekujemy trochę wyższych cen czyli niższych rentowności głównie w segmencie 5-letnim” – dodał Jędrzejczak.

Zarząd Legg Mason TFI zakłada roczny 20-procentowy wzrost aktywów pod zarządzanie. „Myślę, że to jest tyle ile mniej więcej cały rynek będzie rósł” – dodał Jędrzejczak.

Ponadto LM TFI zakłada utrzymanie pozycji lidera w zarządzaniu aktywami dla instytucji finansowych, których wartość po półroczu tego roku wynosiła około 1,7 mld zł. „Pod względem wielkości zarządzanych aktywów chcemy być jednym z liderów przy obsłudze Pracowniczych Programów Emerytalnych” – powiedział prezes.

Do największych obecnie dystrybutorów swoich funduszy Legg Mason zalicza Citibank Handlowy, Aegon i Skandię.

„Chcemy rozwijać sieć dystrybucji, ale tylko z wybranymi kanałami dystrybucji o wysokiej wiarygodności i reputacji” – powiedział Jędrzejczak.

Legg Mason TFI zmienił nazwy swoich funduszy. Wszystkie fundusze (poza CitiPłynnościowym) będą teraz oferowane pod nazwą Legg Mason (dotychczas Citi). Zmiany nazw są związane z wejściem do międzynarodowej grupy finansowej Legg Mason w lutym 2006 roku. Aktywa TFI pozostaną pod zarządzaniem dotychczasowej kadry inwestycyjnej, nie zmieni się także stosowana od wielu lat polityka lokowania aktywów. Wprowadzanie nowych produktów będzie następować we współpracy z międzynarodowymi strukturami Legg Mason.

W ciągu ostatnich 9 miesięcy aktywa Legg Mason TFI wzrosły o 630 mln zł, do 2,74 mld złotych. Łącznie z drugim podmiotem Legg Mason Zarządzanie Aktywami, wartość aktywów wynosiła 4,77 mld zł.

Najwięcej środków wpłynęło do Legg Mason Akcji (d. CitiAkcji), który od początku roku zanotował wzrost aktywów aż o 300% (ze 150 mln zł do 600 mln zł). Zysk na inwestycji w Legg Mason Akcji w trzecim kwartale 2006 wyniósł 13,70% (piąta pozycja), zaś od początku roku, 36,29% (druga pozycja). W tym samym okresie WIG wzrósł odpowiednio o 8,4% i o 23,7%.

Legg Mason TFI i Legg Mason Zarządzanie Aktywami są częścią Grupy Legg Mason, która od 1983 roku jest notowana na New York Stock Exchange. W chwili obecnej Grupa ta zarządza aktywami o łącznej wartości 855 mld USD.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)