Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pioneer Pekao TFI liczy na napływ 200 mln zł w czwartm kwartale

0
Podziel się:

W tym miesiącu Pioneer Pekao TFI wprowadził do oferty program oszczędnościowy, którego celem jest długoterminowe oszczędzanie poprzez regularny zakup jednostek uczestnictwa tego TFI.

Pioneer Pekao TFI liczy na napływ 200 mln zł w czwartm kwartale

Pioneer Pekao TFI spodziewa się, że do końca roku jego aktywa wzrosną o około 200 milionów złotych - poinformował prezes Krzysztof Lewandowski.

_ Od lipca klienci powoli wracają do funduszy, choć jednocześnie skala odkupień jest spora. Raporty z października pokazują, że sprzedaż idzie dobrze. Kolejne miesiące zamykamy sprzedażą netto, ale nie tak dużą jak w pierwszych miesiącach tego roku, kiedy sięgała ona 200 mln zł, a nawet 400 mln zł _ - powiedział Lewandowski.

Dodał, że od listopada ub. roku najlepiej sprzedają się fundusz obligacyjne, w tym obligacji polskich.

Wzrost odkupień sprawił, że sprzedaż netto w III kw. wyniosła 177 mln zł, kwartał wcześniej było to 179 mln zł wobec 1,15 mld zł w rekordowym w tym roku pierwszym kwartale.

We wrześniu sprzedaż netto wyniosła 75 mln zł wobec 43 mln zł w sierpniu i 59 mln zł w lipcu.

W ocenie zarządu aktywa spółki mają szansę wzrosnąć o ok. 200 mln zł w IV kwartale

- _ Nasze spojrzenie na rynek jest pozytywne, wydaje się, że będzie lepiej. Pozostaje kwestia sprzedaży. Myślę, że około 200 mln zł sprzedaży netto do końca roku. Ale jest to wiele niewiadomych _ - powiedział prezes.

Aktywa Pioneer Pekao TFI wyniosły 17 mld zł na koniec września.

W tym miesiącu Pioneer Pekao TFI wprowadził do oferty program oszczędnościowy, którego celem jest długoterminowe oszczędzanie poprzez regularny zakup jednostek uczestnictwa tego TFI. Czas trwania produktu wynosi od 6 do 40 lat. Minimalna pierwsza wpłata wynosi 600 zł.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)