Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze
05.01.2006 15:27

PKO/CS TFI chce mieć 7 mld zł aktywów na koniec roku

PKO/Credit Suisse TFI (PKO/CS) chce, by do końca 2006 roku jego aktywa wzrosły do 7 mld zł, z ponad 5 mld zł, którymi TFI zarządza obecnie. Planuje też zwiększyć swój udział w rynku do co najmniej 10 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

*PKO/Credit Suisse TFI (PKO/CS) chce, by do końca 2006 roku jego aktywa wzrosły do 7 mld zł, z ponad 5 mld zł, którymi TFI zarządza obecnie. Planuje też zwiększyć swój udział w rynku do co najmniej 10 proc. *

Na koniec listopada 2005 roku PKO/CS posiadał ponad 7 proc. udziału w rynku pod względem wielkości aktywów i zajmował czwarte miejsce. Zarząd TFI szacuje, że na koniec 2005 roku udział ten wyniósł około 8 proc., czyli podobnie jak rok temu.

"Nie jest to dla nas pozycja satysfakcjonująca i będziemy walczyli, aby być w pierwszej trójce" - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej wiceprezes PKO/CS Marcin Jarkiewicz.

PKO/CS planuje w pierwszym półroczu tego roku uruchomienie czterech nowych produktów: funduszu nieruchomości, funduszu inwestującego w krótkoterminowe papiery dłużne przedsiębiorstw - przeznaczonego dla największych klientów instytucjonalnych, funduszu akcyjnego inwestującego w małe i średnie spółki oraz dłużnego "fund of funds", który będzie alokował środki w cztery fundusze dłużne zarządzane obecnie przez PKO/CS.

Zdaniem zarządu, ten rok będzie udany dla funduszy akcyjnych i mieszanych.

"Oczekujemy, że w tym roku rynek akcji będzie nadal dobrze się rozwijał, ponieważ jednak taka sytuacja trwa od dłuższego czasu, nie zaszkodzi większa ostrożność" - ocenił prezes PKO/CS Antoni Leonik.

Zdaniem przedstawicieli PKO/CS, w tym roku stopa zwrotu z indeksów giełdowych może wynieść od 10 proc. do 15 proc. Rynek długu powinien być stabilny, zaś wysokość stóp procentowych raczej pozostanie bez większych zmian.

Pod koniec 2005 roku PKO/CS uruchomił Światowy Fundusz Walutowy - specjalistyczny fundusz z wydzielonymi subfunduszami. Zarząd TFI planuje, że dzięki niemu pozyska w 2006 roku około 100 mln euro środków.

Od końca listopada ubiegłego roku do 4 stycznia tego roku trwało pozyskiwanie klientów produktu oferowanego wspólnie z PKO BP, "Lokata lokat", w ramach którego zainwestowane środki są w 50 proc. kierowane na lokatę, a w 50 proc. inwestowane w fundusz zrównoważony.

"Lokata z funduszem zrównoważonym okazała się hitem ubiegłego roku. Szacujemy, że dzięki niej fundusz zrównoważony pozyskał w grudniu aktywa o wartości ponad 1 mld zł" - powiedział wiceprezes zarządu PKO/CS Tomasz Bogutyn.

Dodał, że PKO/CS nie wyklucza w przyszłości oferowania innych tego typu produktów.

PKO/CS informował we wrześniu 2005 roku, że chce mieć na koniec 2005 roku ponad 4 mld zł aktywów (na koniec 2004 roku miał 3,2 mld). Tymczasem, TFI udało się zgromadzić aktywa o wartości 5,2 mld zł. Najwięcej, bo o ponad 300 proc. zwiększyły się aktywa funduszu zrównoważonego - pozyskał on w 2005 roku łącznie około 1,3 mld zł.

Zarząd PKO/CS szacuje, że na koniec 2005 roku towarzystwo uzyskało zysk netto około 30 mln zł.

W skład PKO/Credit Suisse TFI wchodzą obecnie następujące fundusze: obligacji, stabilnego wzrostu, zrównoważony, akcji, skarbowy, rynku pieniężnego, fundusz obligacji extra oraz niedawno wprowadzone: Nowa Europa i Światowy Fundusz Walutowy.

Tagi: fundusze, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz