Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad 400 mln złotych z nowego funduszu parasolowego

0
Podziel się:

Taką kwotę zamierzają pozyskać Skarbiec TFI oraz JPMorgan ze sprzedaży jednostek uczestnictwa.

Ponad 400 mln złotych z nowego funduszu parasolowego
(peepo/iStockphoto)
bFeRflnp

Skarbiec TFI oraz JPMorgan Asset Management chcą w najbliższych dniach rozpocząć sprzedaż nowego funduszu parasolowego. W 2014 roku liczą na pozyskanie od polskich inwestorów co najmniej 400 mln zł z tytułu sprzedaży jego jednostek uczestnictwa.

W ramach Skarbiec-JPMorgan Asset Management Funds Polska SFIO wydzielone zostaną cztery subfundusze, w tym dwa subfundusze akcji i dwa subfundusze dłużne.

_ - Na razie wybraliśmy cztery naszym zdaniem najbardziej interesujące fundusze z oferty JPMorgan Asset Management, ale nie wykluczamy w przyszłości kolejnych produktów _ - powiedział na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami Berndt May, dyrektor zarządzający JPMorgan Asset Management.

bFeRflnr

Subfundusze akcji obejmują: JPMorgan Highbridge US STEEP Fund Polska, do którego wybierane są akcje spośród 1300-1500 najbardziej płynnych spółek z rynku amerykańskiego, a także JPMorgan Emerging Markets Oportunities Fund Polska - agresywnie zarządzany portfel spółek rynków wschodzących.

_ - W zeszłym roku rynki wschodzące zachowywały się bardzo słabo na tle rynków rozwiniętych. Jesteśmy jednak przekonani, że zbliżamy się już do dna tego cyklu koniunkturalnego i że akcje spółek z rynków wschodzących są w tej chwili tanie. Czynnikiem ryzyka są potencjalnie negatywne efekty ograniczania programu skupu aktywów przez Fed, ale nie zmienia to naszego zdania, że wkrótce rynki rozwijające się zaczną zachowywać się dużo lepiej _ - uważa George Juscsak, dyrektor ds. sprzedaży na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej JPMorgan Asset Management.

Spodziewa się on też dobrego roku dla giełd amerykańskich._ - Mamy świadomość, że indeksy na giełdach w USA są na rekordowych maksimach, ale też trzeba pamiętać, że to nie indeksy rządzą rynkiem, ale rynek rządzi indeksami. W sytuacji, gdy wskaźniki makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych poprawiają się, nie ma powodów, żeby tamtejsze akcje nie miały dalej rosnąć _ - powiedział.

Z subfunduszy dłużnych Skarbiec TFI i JPMorgan AM będą sprzedawać w Polsce JPMorgan Global Strategic Bond Fund Polska, oparty na światowych obligacjach i rynkach walutowych, a także JPMorgan Global High Yield Bond Fund Polska, inwestujący w obligacje przedsiębiorstw, które płacą wyższe oprocentowanie niż obligacje skarbowe.

bFeRflnx

_ - Naszym celem na 2014 rok jest sprzedaż naszych funduszy w Polsce w wysokości co najmniej 400 mln zł _ - powiedział George Juscsak.

Z kolei Marek Rybiec, prezes Skarbiec TFI, mówi, że liczy na sprzedaż w 2014 roku rzędu kilkuset milionów złotych. Skarbiec TFI obecnie zarządza 46 funduszami i subfunduszami z łącznymi aktywami ponad 13 mld zł. W 2013 roku aktywa netto Skarbiec TFI zwiększyły się o 3,9 mld zł, w tym aktywa funduszy rynku kapitałowego wzrosły o ponad 263 mln zł. Daje to Skarbcowi piąte miejsce na polskim rynku.

bFeRflnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)