Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosną aktywa funduszy

0
Podziel się:

Niestety tylko dzięki wzrostom indeksów. Saldo wpłat i umorzeń nadal było ujemne w marcu.

Rosną aktywa funduszy

Aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wzrosły o ok. 3% na koniec marca wobec 67,3 mld zł na koniec lutego, podały Analizy Online.

_ Wprawdzie poprzedni wzrost miał miejsce w grudniu 2008 roku jednak należy pamiętać, że wówczas kluczowy wpływ na wielkość wzrostu miała operacja przesunięcia do aktywów pomiędzy spółkami z grupy CU, bez której aktywa TFI odnotowałyby spadek _ - czytamy w komunikacie.

Poprzedni tak dobry miesiąc dla branży miał miejsce w październiku 2007 roku, gdy aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły bez żadnych dodatkowych czynników o 3,3% osiągając rekordowy jak dotąd poziom 144 mld zł.

Marcowa poprawa sytuacji na krajowym i światowych rynkach akcji nie przełożyła się na napływ nowych środków do funduszy. Według szacunków Analiz Online, saldo wpłat i umorzeń w marcu nadal było ujemne i mieściło się w przedziale -600 do -800 mln zł. Zatem marcowy wzrost aktywów wynika wyłącznie z zysków, jakie w minionym miesiącu wypracowali zarządzający dzięki lepszej koniunkturze, głównie na rynkach akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

fundusze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)