Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TFI Skarbiec zaoferuje "fundusze funduszy"

0
Podziel się:

Towarzysztwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Skarbiec uzyskało zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) na utworzenie dwóch "funduszy funduszy" (funds of funds), które rozpoczną działalność w lutym przyszłego roku, podało towarzystwo w poniedziałkowym komunikacie. / ISB /

Towarzysztwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI)
Skarbiec uzyskało zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) na utworzenie dwóch "funduszy funduszy" (funds of funds), które rozpoczną działalność w lutym przyszłego roku, podało towarzystwo w poniedziałkowym komunikacie.

Oba fundusze – Skarbiec Top Funduszy Stabilnych oraz Skarbiec Top Funduszy Akcji – będą pierwszymi w Polsce funduszami funduszy, czyli podmiotami inwestującymi w inne fundusze inwestycyjne, w tym także zagraniczne.

Fundusze Skarbca będą lokować ok. 75% aktywów w inne fundusze inwestycyjne, natomiast pozostałą część będą lokować w instrumenty bezpośrednie: akcje, obligacje, czy papiery rynku pieniężnego.

Sprzedaż jednostek rozpocznie się prawdopodobnie w lutym. Na początku będą oferowane w ramach mBanku i Multibanku, a także private rankingu oferowanego przez BRE Bank – właściciela TFI Skarbca.

W dalszej kolejności sieć dystrybucji zostanie poszerzona, podało towarzystwo.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)