Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

01Cyberaton przejmuje T&T Proenergy, które będzie realizować swoje projekty PV

2
Podziel się:

Akcjonariusze 01Cyberaton zdecydowali o emisji aportowej w zamian za pakiet 64,35% udziałów w spółce T&T Proenergy, podała spółka. Akwizycja wpisuje się w strategię rozwoju spółki, a podmiot będzie działał pod nazwą 01 Cyberaton Proenergy.

01Cyberaton przejmuje T&T Proenergy, które będzie realizować swoje projekty PV

"Zdecydowaliśmy o włączeniu T&T Proenergy do 01Cyberaton, by stworzyć silną grupę kapitałową i umocnić naszą pozycję na rosnącym rynku fotowoltaicznym. To dla nas strategiczna i długoterminowa inwestycja. Liczymy na synergie i skokowy wzrost skali biznesu 01 Cyberaton Proenergy Po wniesieniu aktywów T&T Proenergy będziemy skupiać się na realizacji własnych elektrowni fotowoltaicznych, które będą generować stabilny dochód w kolejnych latach. W I połowie 2021 r. chcemy zakończyć budowę 19 MW własnych mocy. Równolegle przygotowujemy kolejne projekty o mocy ponad 200 MW" - powiedział prezes 01 Cyberaton Proenergy Roman Tabaka, cytowany w komunikacie.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy 01Cyberaton zdecydowało o podwyższeniu kapitału o 53,6 mln zł do 101,4 mln zł poprzez emisję 6.696.421 akcji imiennych serii V o wartości nominalnej 8 zł za sztukę, w drodze subskrypcji prywatnej bez prawa poboru (nowa łączna liczba akcji wyniesie 12 679 747). Akcje serii V zostały objęte przez Romana Tabakę (obecnego prezesa 01Cyberaton) i pokryte wkładem niepieniężnym w postaci 64,35% udziałów w T&T Proenergy. 01Cyberaton prowadzi również działania zmierzające do objęcia pozostałych 35,6% udziałów w spółce. Wartość pakietu 100% udziałów w T&T Proenergy została oszacowana przez biegłego rewidenta na 83,3 mln zł, podano także.

T&T Proenergy to generalny wykonawca elektrowni fotowoltaicznych i mikroinstalacji o łącznej mocy ponad 18 MW. Spółka opracowuje, buduje i prowadzi małe i duże projekty fotowoltaiczne dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Kompleksowo obsługuje inwestorów na każdym etapie projektu, począwszy od przygotowania dokumentacji i pozyskania finansowania do montażu i oddania gotowej instalacji do użytkowania.

01Cyberaton zajmuje się kompleksową realizacją projektów fotowoltaicznych, począwszy od dużych instalacji deweloperskich do przydomowych mikroinstalacji fotowoltaicznych. We wrześniu br. 01Cyberaton podpisał list intencyjny ze spółką Dekpol w sprawie podjęcia współpracy w zakresie wspólnej budowy elektrowni fotowoltaicznych o mocy 500 MW.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Ocochodzi
2 lata temu
Fajnie, ale dlaczego na grafice są wiatraki, skoro mowa o elektrowniach słonecznych?
Zmieszany
2 lata temu
Przedziwna sytuacja ? Ok, ale.