Notowania

budownictwo
26.08.2019 16:08

Acciona nabyła łącznie ok. 2,41 mln akcji Mostostalu Warszawa w wezwaniu

W wezwaniu na akcje Mostostalu Warszawa, Acciona nabyła łącznie 2 407 655 akcji, co razem z akcjami posiadanymi przed ogłoszeniem wezwania stanowi 62,1% kapitału zakładowego spółki, podała Acciona.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W opinii Acciona, wynik wezwania to dla wzywającego kolejny krok w kierunku integracji Mostostalu Warszawa z Grupą Acciona, która jest niezbędna do zapewnienia stabilnej przyszłości tej spółki. Po przeprowadzeniu transakcji pozycja wzywającego w akcjonariacie Mostostalu Warszawa umocniła się, co daje mu większą elastyczność w zakresie kontroli korporacyjnej, a tym samym zwiększa realny wpływ na strategiczne decyzje, które mogą wymagać podjęcia w kontekście zabezpieczenia stabilności finansowej spółki" - czytamy w komunikacie.

Transakcja nabycia akcji po drugim, finalnym etapie wezwania została przeprowadzona na GPW 26 sierpnia. Transakcja po pierwszym etapie wezwania miała miejsce 8 sierpnia. Ostateczna cena w wezwaniu oferowana przez Acciona wynosiła 4,5 zł za jedną akcję, przypomniano.

"Wezwanie było dla akcjonariuszy tej spółki okazją do wyjścia z inwestycji w relatywnie niepłynną spółkę, z premią na poziomie 47,1% w stosunku do ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania" - czytamy także.

6 sierpnia Acciona Construcción zdecydowała o nabyciu akcji Mostostalu Warszawa w wezwaniu mimo niespełnienia się warunku złożenia zapisów na co najmniej 3 181 267 akcji (stanowiących 15,91% łącznej liczby) w I etapie wezwania.

Pod koniec lipca Acciona Construcción podniosła cenę w wezwaniu na 100% akcji Mostostalu Warszawa do 4,5 zł za akcję (poprzednio 3,45 zł za jedną akcję). I etap przyjmowania zapisów pozwalający na szybkie rozliczenie transakcji został wówczas wydłużony do 5 sierpnia.

Na początku lipca Acciona Construccion wezwała do sprzedaży 9,98 mln akcji Mostostalu Warszawa, stanowiących 49,91% kapitału i głosów po 3,45 zł sztuka.

Acciona Construcción to podmiot zależny Acciona, globalnej spółki notowanej na giełdzie w Madrycie, dostawcy rozwiązań w zakresie infrastruktury i odnawialnych źródeł energii.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,01 mld zł w 2018 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz