Notowania

media
05.03.2019 15:30

Agora zamierza zwolnić 150 pracowników. Zamknie drukarnie w Pile i Tychach

Wydawca "Gazety Wyborczej" rozpoczął rozmowy ze związkami zawodowymi. W związku ze spadającą sprzedażą prasy myśli o zamknięciu dwóch drukarni. Blisko 90 proc. załogi może stracić pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory. (Fot: Money.pl)

Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 153 pracowników zatrudnionych głównie w segmencie druk. To stanowi 57 proc. wszystkich zatrudnionych w tym obszarze, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni w Pile i Tychach.

"Decyzja o przeprowadzeniu przez Agorę działań optymalizacyjnych, w tym zwolnień grupowych, ma związek z postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych" - czytamy w komunikacie.

Władze spółki przyznają, że trend ten wynika w dużej mierze ze spadku sprzedaży egzemplarzowej krajowej prasy drukowanej. Zlecenia od klientów z innych branż mają istotnie mniejszy udział, a ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są w stanie skompensować spadków wyników.

Agora wskazuje, że biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej grupy Agora w jej obecnym kształcie. Dlatego też zarząd uznał, iż konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań, które mają na celu skupienie działalności poligraficznej grupy Agora w warszawskiej drukarni. Do połowy roku pozostałe dwie mają być wygaszone.

Przegląd prasy z premierem. Zaskoczył go artykuł w "Fakcie"

"Spółka przeprowadzi zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających" - zadeklarowano.

We wtorek 5 marca zarząd Agory zwrócił się do związku zawodowego działającego przy spółce oraz rady pracowników spółki i Agory Poligrafii o przystąpienie do konsultacji w sprawie zwolnień. Po ich zakończeniu firma ma podać informację o szacowanej wysokości kosztów, które w całości obciążą wynik finansowe spółki.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową, ale najbardziej kojarzona jest z "Gazetą Wyborczą" i czasopismami, których jest wydawcą. Do Agory należą też trzy lokalne radiostacje muzyczne. Jest też większościowym współwłaścicielem Radia Tok FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, giełda, wiadomości, giełda na żywo, agora, ago, druk, zwolnienia, prasa, wiadomości, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2019

RtyBrawo niech całkiem zlikwidują Agore

05-03-2019

ArtystaSkończyły się państwowe pieniądze na ogłoszenia, to kończy się prywatny biznes. Pozostaje tylko kwik oderwanych od koryta. Wystarczy poczytać … Czytaj całość

05-03-2019

ewaWspaniała informacja.Czekam aż całkowicie padnie to śmieciowisko.

Rozwiń komentarze (44)