Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Agora zamierza zwolnić 150 pracowników. Zamknie drukarnie w Pile i Tychach

44
Podziel się:

Wydawca "Gazety Wyborczej" rozpoczął rozmowy ze związkami zawodowymi. W związku ze spadającą sprzedażą prasy myśli o zamknięciu dwóch drukarni. Blisko 90 proc. załogi może stracić pracę.

Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory.
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory. (WP.PL, Money.pl)

Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 153 pracowników zatrudnionych głównie w segmencie druk. To stanowi 57 proc. wszystkich zatrudnionych w tym obszarze, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni w Pile i Tychach.

"Decyzja o przeprowadzeniu przez Agorę działań optymalizacyjnych, w tym zwolnień grupowych, ma związek z postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych" - czytamy w komunikacie.

Władze spółki przyznają, że trend ten wynika w dużej mierze ze spadku sprzedaży egzemplarzowej krajowej prasy drukowanej. Zlecenia od klientów z innych branż mają istotnie mniejszy udział, a ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są w stanie skompensować spadków wyników.

Agora wskazuje, że biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej grupy Agora w jej obecnym kształcie. Dlatego też zarząd uznał, iż konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań, które mają na celu skupienie działalności poligraficznej grupy Agora w warszawskiej drukarni. Do połowy roku pozostałe dwie mają być wygaszone.

Zobacz także: Przegląd prasy z premierem. Zaskoczył go artykuł w "Fakcie"

"Spółka przeprowadzi zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających" - zadeklarowano.

We wtorek 5 marca zarząd Agory zwrócił się do związku zawodowego działającego przy spółce oraz rady pracowników spółki i Agory Poligrafii o przystąpienie do konsultacji w sprawie zwolnień. Po ich zakończeniu firma ma podać informację o szacowanej wysokości kosztów, które w całości obciążą wynik finansowe spółki.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową, ale najbardziej kojarzona jest z "Gazetą Wyborczą" i czasopismami, których jest wydawcą. Do Agory należą też trzy lokalne radiostacje muzyczne. Jest też większościowym współwłaścicielem Radia Tok FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(44)
hehe
4 lata temu
Pozamiatane. Panie Michnik, czas zgasić światło i udać się na emeryturę!
Vic
4 lata temu
Zostaną tylko Żydzi:)
Dzidzia
4 lata temu
Brawo czekamy na zarząd .
gros
4 lata temu
żydowski złodziej niejaki Soros nie dołoży Michnikowi !!!
popcorn
4 lata temu
czekam na post na gazecie lub wyborczej o zwolnieniach i komentarze ich wyznawców, popcorn mam ale chyba nie napiszą o tym prawda?
...
Następna strona