Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agora zamierza zwolnić 150 pracowników. Zamknie drukarnie w Pile i Tychach

44
Podziel się

Wydawca "Gazety Wyborczej" rozpoczął rozmowy ze związkami zawodowymi. W związku ze spadającą sprzedażą prasy myśli o zamknięciu dwóch drukarni. Blisko 90 proc. załogi może stracić pracę.

Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory.
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory. (WP.PL, Money.pl)
bDBfohNh

Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 153 pracowników zatrudnionych głównie w segmencie druk. To stanowi 57 proc. wszystkich zatrudnionych w tym obszarze, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni w Pile i Tychach.

"Decyzja o przeprowadzeniu przez Agorę działań optymalizacyjnych, w tym zwolnień grupowych, ma związek z postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych" - czytamy w komunikacie.

bDBfohNj

Władze spółki przyznają, że trend ten wynika w dużej mierze ze spadku sprzedaży egzemplarzowej krajowej prasy drukowanej. Zlecenia od klientów z innych branż mają istotnie mniejszy udział, a ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są w stanie skompensować spadków wyników.

Agora wskazuje, że biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej grupy Agora w jej obecnym kształcie. Dlatego też zarząd uznał, iż konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań, które mają na celu skupienie działalności poligraficznej grupy Agora w warszawskiej drukarni. Do połowy roku pozostałe dwie mają być wygaszone.

Zobacz także: Przegląd prasy z premierem. Zaskoczył go artykuł w "Fakcie"

"Spółka przeprowadzi zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających" - zadeklarowano.

bDBfohNp

We wtorek 5 marca zarząd Agory zwrócił się do związku zawodowego działającego przy spółce oraz rady pracowników spółki i Agory Poligrafii o przystąpienie do konsultacji w sprawie zwolnień. Po ich zakończeniu firma ma podać informację o szacowanej wysokości kosztów, które w całości obciążą wynik finansowe spółki.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową, ale najbardziej kojarzona jest z "Gazetą Wyborczą" i czasopismami, których jest wydawcą. Do Agory należą też trzy lokalne radiostacje muzyczne. Jest też większościowym współwłaścicielem Radia Tok FM.

bDBfohNq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBfohNK
media
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(44)
Artysta
2 lata temu
Skończyły się państwowe pieniądze na ogłoszenia, to kończy się prywatny biznes. Pozostaje tylko kwik oderwanych od koryta. Wystarczy poczytać wybiórcze artykuły.
Rty
2 lata temu
Brawo niech całkiem zlikwidują Agore
ewa
2 lata temu
Wspaniała informacja.Czekam aż całkowicie padnie to śmieciowisko.
bDBfohNL
Liberalne dno
2 lata temu
Zwolnić 150 osób, aby za miesiąc zarząd mógł sobie wypłacić pare milionów premii, Tak było 2 lata temu - Nieprawdaż obrońcy demokracji i wolności ???
piotr
2 lata temu
To makulatura nie To makulatura nie gazeta,dobrze że powoli znika.
...
Następna strona