Trwa ładowanie...
bDSBGOXp

Notowania

Agora – Wszystkie wiadomości

58
13.04.2021 15:26

ORLEN
 / 
Orlen dostał zgodę, Agora nie. Szef UOKiK: "zupełnie inne transakcje"

- To są zupełnie inne transakcje. Łączy je tylko to, że podmiot kupujący był notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych - mówi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Gość programu "Newsroom" tłumaczy w ten sposób zupełnie odmienne decyzje, które wydał w sprawie przejęcia Polska Press przez Orlen oraz kupna Eurozetu przez Agorę. W pierwszym przypadku prezes UOKiK problemu nie widział, w drugim już tak. M.in. na tę niekonsekwencję zwrócił uwagę Rzecznik Praw Obywatelskich, który w ten sposób argumentował swoją skargę do sądu ws. przejęcia Polska Press. W ubiegłym tygodniu sąd przyznał mu rację. Chróstny tłumaczył, że w przypadku Agory kupujący jest już obecny na rynku radiowym. Orlen zaś na rynku prasowym obecny dotychczas nie był. Stąd różnica w werdykcie szefa UOKiK.

3
19.03.2021 14:46

KORONAWIRUS
 / 
Kina Helios mogą być otwarte w drugiej połowie kwietnia. Jest też pesymistyczny wariant

Sieć kin Helios nie zdążyła otworzyć sal przy zmniejszonych restrykcjach i znowu przez najbliższy czas nie będzie miała takiej opcji. Optymistyczny scenariusz zakłada otwarcie w drugiej połowie kwietnia. Pesymistyczny - dopiero w maju.

74
19.03.2021 13:42

MEDIA
 / 
Agora szykuje się na wieloletni proces sądowy. Nie odpuszcza przejęcia Radia Zet

Batalia o przejęcie grupy Eurozet przez właściciela "Gazety Wyborczej" może potrwać kilka lat. Agora zamierza udowodnić swoje racje przed sądem. Blokadę ze strony UOKiK krytykuje i zarzuca urzędnikom naruszenie prawa.

22
19.03.2021 9:46

GIEŁDA
 / 
Agora podsumowała rok. Przychody spadły o ponad 400 mln zł

Właściciel sieci kin Helios i wydawca "Wyborczej" zakończył 2020 rok stratą netto wielkości 117 mln zł. Tylko w IV kwartale strata wyniosła prawie 29 mln zł. Najmocniej oberwały kina i reklama.

10
08.02.2021 19:25

UOKIK
 / 
Agora chce przejąć Eurozet. Odwoła się od niekorzystnej decyzji UOKiK

Agora walczy o Radio Zet. Urząd nie zgodził się, by koncern przejął spółkę Eurozet, bo jego zdaniem mogłoby to prowadzić do powstania duopolu. Wydawca "Gazety Wyborczej" przekonuje, że decyzja jest oparta na hipotezach i założeniach, a nie na rzetelnych analizach. Dlatego będzie się odwoływać.

bDSBGOXr
15
01.02.2021 10:27

PRASA
 / 
Agora sprzedaje nieruchomość po dawnej drukarni. Zainkasuje ponad 14 mln zł

Wydawca "Gazety Wyborczej" najpierw zamknął drukarnię, a teraz pozbywa się całej nieruchomości położonej w Pile. Szacowana przez Agorę łączna wartość sprzedaży wynosi 14,5 mln zł.

62
28.01.2021 15:46

FINANSE
 / 
Wyniki Agory niższe o 16 mln zł. Ma to związek m.in. z kinami Helios

Właściciel sieci kin Helios i wydawca "Wyborczej" szykuje podsumowanie wyników finansowych za 2020 rok. Wiadomo już, że zysk netto pomniejszy kwota 15,7 mln zł. Wszystko przez dokonane odpisy i zawiązane rezerwy.

5
08.01.2021 12:10

MEDIA
 / 
Agora ostro o decyzji UOKiK. "Kompromituje urząd i chroni konkurentów, a nie konkurencję"

UOKiK po ponadrocznych analizach nie dał zgody wydawcy "Gazety Wyborczej" na przejęcie Radia ZET. W odpowiedzi władze Agory mówią o kompromitacji urzędników, naruszeniu przepisów oraz procedur i zapowiadają odwołanie.

18
07.01.2021 21:07

AGORA
 / 
UOKiK nie wydał zgody na przejęcie Eurozetu przez Agorę. Spółka odpowiada

"Została ona wydana z naruszeniem przepisów antymonopolowych oraz postępowania administracyjnego" - pisze o decyzji UOKiK Agora, publikując w czwartek komunikat giełdowy.

bDSBGOXx
6
07.01.2021 19:04

MEDIA
 / 
UOKiK zakazał Agorze przejęcia Eurozetu. Ekspert: "Jestem zdumiony wyliczeniami”

Zdaniem UOKiK, gdyby doszło do przejęcia grupy Eurozet przez Agorę powstałaby silna grupa radiowa, mogąca ograniczać konkurencję. Jednak eksperci oceniają, że mówienie o zagrożeniu duopolem to przesada. Dodają, że w tej decyzji można doszukiwać się podtekstów politycznych.

9
07.01.2021 16:09

UOKIK
 / 
Agora nie przejmie Eurozetu. UOKiK nie dał zgody. Braun: "Jedynym wytłumaczeniem jest polityka"

- Urząd uległ politykom PiS - tak decyzję UOKiK ocenia w rozmowie z money.pl Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

20
20.11.2020 12:23

MEDIA
 / 
Czy UOKiK zablokuje przejęcie Eurozetu przez Agorę? Tomasz Chróstny czeka na wyjaśnienia

- Zgłosiliśmy pewne zastrzeżenia do tej transakcji - powiedział Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, w programie "Money. To się liczy". Samo zgłoszenie zastrzeżeń jednak niczego nie przesądza. - Decyzja nigdy nie jest podejmowana przed zakończeniem podstępowania. Czekamy na informacje, jakie przekaże nam w odniesieniu do tych konkretnych zastrzeżeń przedsiębiorca. Wówczas, w zależności od materiału, jaki przedstawi, będziemy podejmowali decyzję, co dalej zrobić z tą transakcją - mówił Tomasz Chróstny. Prezes UOKiK zapewnił też, że żadnych nacisków politycznych w sprawie przejęcia Eurozetu przez Agorę nie było. - Organy antymonopolowe mają niezależność, żeby zajmować się tego typu sprawami - podkreślił.

8
17.11.2020 14:58

MEDIA
 / 
Agora odpowiada na zastrzeżenia UOKiK. Nie rezygnuje z przejęcia Radia Zet

UOKiK od pewnego czasu przyglądał się planom przejęcia wydawcy Radia Zet przez Agorę. Zdaniem urzędników taka transakcja ograniczy konkurencję na rynku. Błyskawicznie zareagował prezes Bartosz Hojka, który widzi to zupełnie odwrotnie.

bDSBGOXy
8
17.11.2020 12:16

RADIO ZET
 / 
Agora kupuje Radio Zet. UOKiK ma zastrzeżenia. W Polsce powstanie duopol

Agora chce przejąć sto procent udziałów w spółce Eurozet, która jest wydawcą Radia Zet. UOKiK ocenia, że doprowadzi to do zdominowania rynku przez dwóch dużych graczy kosztem mniejszych rozgłośni, a tym samym - do ograniczenia konkurencji.

1
10.11.2020 23:12

RYNEK MEDIALNY
 / 
UOKiK ma zastrzeżenia do wniosku o przejęcie kontroli nad Eurozet. "Agora się ustosunkuje"

UOKiK przedstawił zastrzeżenia w związku z prowadzonym na wniosek Agory postępowaniem w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Eurozet - poinformowała Agora w komunikacie. Nie przesądzają one jednak o ostatecznej decyzji Urzędu.

2
23.10.2020 16:57

GIEŁDA
 / 
Helios otwiera nowe kina. Mimo pandemii

Helios w czwartek otworzył w Żorach nowe kino. Do końca roku planuje jeszcze otwarcie multipleksu w Opolu. Pandemia odbija się na wynikach finansowych, ale póki co firma nie wstrzymuje najbardziej zaawansowanych projektów. Pozostałe muszą poczekać.

68
25.09.2020 10:24

GIEŁDA
 / 
Agora z dużą stratą. Ale są też dobre wieści

Agora, wydawca "Gazety Wyborczej" oraz właściciel kin Helios, odnotowała w drugim kwartale 41 mln zł straty netto. Agora przewiduje, że frekwencja w kinach w Polsce będzie w tym roku o 50 proc. niższa niż rok temu. Szacuje też, że rynek reklamy skurczy się mniej, niż prognozowano kilka miesięcy temu.

21
14.08.2020 11:06

WYNIKI
 / 
Agora kończy półrocze ze sporą stratą. Zarząd wskazał winnego

Koronawirus miał negatywny wpływ na przychody ze wszystkich działalności jakie prowadzi grupa Agora. Oberwały media, kina, gastronomia i reklama. Efektem jest prawie 90 mln zł strat po pierwszym półroczu.