Mateusz Ratajczak

Orlen dostał zgodę, Agora nie. Szef UOKiK: "zupełnie inne transakcje"

- To są zupełnie inne transakcje. Łączy je tylko to, że podmiot kupujący był notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych - mówi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Gość programu "Newsroom" tłumaczy w ten sposób zupełnie odmienne decyzje, które wydał w sprawie przejęcia Polska Press przez Orlen oraz kupna Eurozetu przez Agorę. W pierwszym przypadku prezes UOKiK problemu nie widział, w drugim już tak. M.in. na tę niekonsekwencję zwrócił uwagę Rzecznik Praw Obywatelskich, który w ten sposób argumentował swoją skargę do sądu ws. przejęcia Polska Press. W ubiegłym tygodniu sąd przyznał mu rację. Chróstny tłumaczył, że w przypadku Agory kupujący jest już obecny na rynku radiowym. Orlen zaś na rynku prasowym obecny dotychczas nie był. Stąd różnica w werdykcie szefa UOKiK.

Więcej wideo
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
"Zwykle popełnia się ten błąd". Kiedy wprowadzać produkt na rynek?"Zwykle popełnia się ten błąd". Kiedy wprowadzać produkt na rynek?
Tak wygląda codzienność w biznesie. "Częściej się nie udaje, niż udaje"Tak wygląda codzienność w biznesie. "Częściej się nie udaje, niż udaje"
"Niestety słabo". Tak ocenia sprzedawców w Polsce"Niestety słabo". Tak ocenia sprzedawców w Polsce
Wsiadłem do autonomicznej taksówki. W USA już jeżdżąWsiadłem do autonomicznej taksówki. W USA już jeżdżą
"Szamańskie metody". Ostre słowa o doradcach. Premiera o 17:00"Szamańskie metody". Ostre słowa o doradcach. Premiera o 17:00
Wybrane dla Ciebie